Urzędnicy chcą poznać zdanie niepełnosprawnych

i

Autor: UM Żywiec

„Powiedzcie nam o swoich potrzebach” - Urząd Miejski w Żywcu zaprasza osoby niepełnosprawne

2021-10-12 12:08

Urzędnicy chcą dowiedzieć się czego potrzebują niepełnosprawni, by móc odpowiedzieć na ich realne potrzeby

Problem niepełnosprawności występuje w wielu wymiarach, począwszy od niepełnosprawności ruchowej, poprzez problemy ze wzrokiem, słuchem, czy psychiką. Każda z tych grup ma swoje potrzeby – chciałaby poczuć się bezpiecznie, a każdy Urząd powinien być dla niej przyjazny. Urzędnik powinien być zawsze pomocny i otwarty na potrzeby drugiego człowieka. To wydaje się oczywiste. Często jednak nawet najlepsi pracownicy urzędów nie wiedzą, jak poradzić sobie z tym, by w pełni pomóc osobie niepełnosprawnej.

– Nie chcemy być najmądrzejsi i wiedzieć lepiej, chcemy posłuchać Was osób niepełnosprawnych. Zrozumieć Wasze potrzeby, wsłuchać się w Wasz głos i wspólnymi siłami znaleźć takie rozwiązania, które pozwolą na lepszą pracę Urzędu i zadowolenie osób niepełnosprawnych, które z tego Urzędu korzystają – mówi burmistrz miasta Żywca.

W związku z tym w dniach 20 – 21 października organizujemy spotkania pod nazwą „Powiedźcie nam o swoich potrzebach”, na które zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne. Ze względów organizacyjnych Urząd Miejski w Żywcu prosi o zgłoszenie udziału pod nr tel. 33 475 42 49 do poniedziałku 18 października 2021 roku.

Niepełnosprawni - powiedzcie urzędnikom o swoich potrzebach
W formie 24: ćwiczenia na kolana