Powiat z promesą

i

Autor: Starostwo Powiatowe Żywiec

Powiat Żywiecki z promesą na przebudowę bazy sportowo-oświatowej

2022-06-02 7:24

Powiat Żywiecki otrzymał 15 mln złotych, a promesę odebrał Starosta Żywiecki Andrzej Kalata

Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację zadania pn. "Modernizacja bazy sportowo-oświatowej”.

Jak informuje wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk, Żywiec doczeka się nowej, profesjonalnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. W Żywcu potrzebny jest tego typu obiekt - w szczególności dla uczniów. Chcemy też z tej puli zakończyć już prace remontowe w żywieckim liceum. - Remont kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu

Powiat chce także wybudować militarno-survivalowego tor przeszkód przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy. - Jest on niezbędny dla procesu dydaktycznego dla tamtejszych klas mundurowych - odkreśla wicestarosta. Prace zapowiadają się też w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce, gdzie powiat chce pozbyć się dotychczasowych barier architektonicznych poprzez budowę windy dla osób niepełnosprawnych.

- Będziemy możliwie najszybciej przystępować do tych zadań, ponieważ na wszystkie mamy już kompletną dokumentację oraz niezbędne pozwolenia - zapewnia nasz rozmówca.

Powiat Żywiecki z promesą na przebudowę bazy sportowo-oświatowej
Wnuczka generała Maczka przekazała mundur dziadka do Muzeum Historii Polski