Tak zmieni się Przedszkole nr 2

i

Autor: UG Łodygowice

Ponad trzy miliony na przedszkole. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w Łodygowicach

2020-12-20 16:50

Gmina Łodygowice otrzymała ponad trzy miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozbudowę i przebudowanie budynku Przedszkola nr 2.

Gmina Łodygowice otrzymała ponad trzy miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozbudowę i przebudowanie budynku Przedszkola nr 2.

- Dlaczego akurat ta inwestycja? - wyjaśnia Marcin Zyzak Kierownik Referatu Rozwoju, Inwestycji i Promocji w Urzędzie Gminy

- Wybór tego projektu był spowodowany koniecznością dostosowania obecnego obiektu do wymagać XXI wieku, ale przede wszystkich chodziło o sprostanie przepisom bezpieczeństwa oraz przepisom przeciwpożarowym. Jednocześnie rozbudowa przedszkola pozwoli na uruchomienie kolejnego oddziału dla najmłodszych, co pozwoli na zabezpieczenie miejsc w przedszkolach publicznych dla wszystkich dzieci - tłumaczy nasz rozmówca.

Takie rozwiązanie ma więc zniwelować pojawiający się co roku problem braku miejsc w przedszkolu dla maluchów na terenie gminy.

- Warto zaznaczyć, że będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszej gminie, gdyż będzie nie tylko spełniał wszystkie aktualne wymogi, ale będzie też wyposażony w windę, klimatyzację oraz instalację fotowoltaiczną. Będzie w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - podkreśla Marcin Zyzak.

Planowany zakres prac obejmuje rozbudowa budynku o nowe skrzydło, przebudowę istniejącego budynku, wymianę instalacji wewnętrznych oraz powstanie placu zabaw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

- Jak dodaje Marcin Zyzak - dzięki pozyskanej dotacji gmina może zrealizować tę długo wyczekiwaną inwestycję o wiele szybciej, niż byłoby to możliwe tylko ze środków własnych.

Świąteczny Jarmark Zero Waste - Tarnów 2020