kolejne inwestycje z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

i

Autor: FB

Ponad 34,5 mln złotych dla gmin powiatu żywieckiego - to kolejna transza środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-04-01 16:04

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych.

Dziś kolejne gminy w powiecie żywieckim otrzymały rządową pomoc. Suma środków, które zostaną przekazane do gmin wynosi: 34 595 710,38 zł. Kwoty w rozbiciu na poszczególne gminy wyglądają następująco:

Miasto Żywiec: 4 300 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Moszczanica w Żywcu, w celu lepszego wykorzystania obiektu w sytuacjach kryzysowych.

Gmina Świnna: 19 863 400,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na budowę kolejnego etapu kanalizacji sanitarnej wraz z wodociągiem jest kontynuacją rozpoczętego procesu budowy. Obejmie odcinki w miejscowości Pewel Ślemieńska i Rychwałdek.

Gmina Gilowice: 4 000 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa przedszkola publicznego w gminie Gilowice.

Gmina Milówka: 960 000,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Kamesznicy.

Gmina Lipowa: 901 600,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego i dodatkowego zbiornika wody dla sieci wodociągowej zaopatrującej Gminę Lipowa wraz z niezbędnymi instalacjami technologicznymi.

Gmina Czernichów: 740 398, 38 zł. Środki przeznaczone zostaną na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzybrodziu Bialskim.

Gmina Radziechowy Wieprz: 869 283,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest wybudowanie sali gimnastycznej w Przybędzy przy zespole szkolno-przedszkolnym.

Gmina Radziechowy Wieprz: 401 029,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na wybudowanie i podłączenie do sieci wodociągowej dodatkowych gospodarstw domowych jeszcze nie podłączonych w m. Bystra i Brzuśnik, w Gminie Radziechowy-Wieprz.

Gmina Ślemień: 2 560 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa Urzędu Gminy w Ślemieniu wraz z jego termomodernizacją, dobudową archiwum oraz dobudową publicznej biblioteki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Seniorka pobiła pirata drogowego KULĄ i torebką! To WIDEO to hit internetu. Facet zebrał straszny łomot
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE