kolejne inwestycje z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

i

Autor: FB

Ponad 34,5 mln złotych dla gmin powiatu żywieckiego - to kolejna transza środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-04-01 16:04

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania.

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego ponad 13 mld złotych.

Dziś kolejne gminy w powiecie żywieckim otrzymały rządową pomoc. Suma środków, które zostaną przekazane do gmin wynosi: 34 595 710,38 zł. Kwoty w rozbiciu na poszczególne gminy wyglądają następująco:

Miasto Żywiec: 4 300 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Moszczanica w Żywcu, w celu lepszego wykorzystania obiektu w sytuacjach kryzysowych.

Gmina Świnna: 19 863 400,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na budowę kolejnego etapu kanalizacji sanitarnej wraz z wodociągiem jest kontynuacją rozpoczętego procesu budowy. Obejmie odcinki w miejscowości Pewel Ślemieńska i Rychwałdek.

Gmina Gilowice: 4 000 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa przedszkola publicznego w gminie Gilowice.

Gmina Milówka: 960 000,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Kamesznicy.

Gmina Lipowa: 901 600,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa nowego i dodatkowego zbiornika wody dla sieci wodociągowej zaopatrującej Gminę Lipowa wraz z niezbędnymi instalacjami technologicznymi.

Gmina Czernichów: 740 398, 38 zł. Środki przeznaczone zostaną na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzybrodziu Bialskim.

Gmina Radziechowy Wieprz: 869 283,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest wybudowanie sali gimnastycznej w Przybędzy przy zespole szkolno-przedszkolnym.

Gmina Radziechowy Wieprz: 401 029,00 zł. Środki przeznaczone zostaną na wybudowanie i podłączenie do sieci wodociągowej dodatkowych gospodarstw domowych jeszcze nie podłączonych w m. Bystra i Brzuśnik, w Gminie Radziechowy-Wieprz.

Gmina Ślemień: 2 560 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa Urzędu Gminy w Ślemieniu wraz z jego termomodernizacją, dobudową archiwum oraz dobudową publicznej biblioteki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Seniorka pobiła pirata drogowego KULĄ i torebką! To WIDEO to hit internetu. Facet zebrał straszny łomot