Policjant

i

Autor: Pixabay

Policjant "w cywilu" zatrzymał złodzieja w Węgierskiej Górce

2022-11-24 17:03

Do niecodziennej sytuacji doszło w Węgierskiej Górce koło Żywca. Będący po służbie policjant zatrzymał złodzieja, który okradł jeden z miejscowych sklepów. Złodziej został złapany na przystanku autobusowym. Jego sprawę rozpatrzy sąd.

Kilka dni temu, przed południem, policjant, który pełni służbę w zespole kryminalnym komisariatu w Węgierskiej Górce, będąc na wolnym, wszedł do jednego ze sklepów w Radziechowach. Sprzedawczyni znając go i wiedząc, że jest policjantem powiedziała mu, że dosłownie chwilę wcześniej, jakiś mężczyzna ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Kobieta opisała, jak wyglądał złodziej i w co był ubrany.

Policjant natychmiast wybiegł ze sklepu i zaczął go szukać. W międzyczasie o zdarzeniu poinformował policjantów z komisariatu. Już po chwili na przystanku autobusowym zauważył podobnie wyglądającego mężczyznę. Gdy go zatrzymał okazało się, że to on chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży. Miał też przy sobie skradzione produkty. W tym czasie na miejsce przyjechali mundurowi którzy ustalili, że zatrzymany mężczyzna, to 28-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. W stosunku do niego policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie.