Policja się szczepi

i

Autor: KPP w Żywcu

Policja się szczepi. Również żywieccy policjanci przyjęli już pierwsze dawki

2021-04-01 17:47

Trwają szczepienia policjantów. Pierwsze dawki przyjęli już też mundurowi z żywieckiej komendy

Trwają szczepienia policjantów. Pierwsze dawki przyjęli już też mundurowi z żywieckiej komendy. - W sumie w ostatnich kilku dniach pierwszą dawkę przyjęło już ponad 60 policjantów - informuje rzeczniczka żywieckich policjantów aspirant sztabowy Mirosława Piątek.

- Szczepienie odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, a szczepienie przebiegało bardzo sprawnie. Policjanci stawiali się w szpitalu na konkretną godzinę, by mógł być zachowany ścisły reżim sanitarny. Później już tylko krótka konsultacja medyczna i samo szczepienie - relacjonuje rzeczniczka.

- To dla nas ważny moment, ponieważ w naszej pracy wśród ludzi - daje nam to większe poczucie bezpieczeństwa - dodaje policjantka.

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo obywateli, codziennie mają bezpośredni kontakt z obywateli. Do tej pory musieli dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale i osób wobec których podejmowali czynności. Teraz będą mogli czuć się nieco bardziej bezpieczni.

Tuż po świętach wielkanocnych do bielskiego punktu szczepień zgłosi się kolejna część policjantów z Żywiecczyzny. Drugą dawkę - ci już zaszczepieni mają przyjąć początkiem czerwca.

Szczepienia żywieckich policjantów
Przebiegną charytatywnie ponad tysiąc kilometrów!