Akcacjowa doczeka się remontu

i

Autor: Katarzyna Graboń

Pół miliona na drogę

2020-12-16 8:31

Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie wyremontowana droga łącząca kilka sołectw

Gmina Czernichów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pół miliona złotych na modernizację ulicy Akacjowej, która prowadzi na cmentarz w Międzybrodziu Żywieckim. To jeden z ośmiu wniosków, które napisała gmina. -To dla nas bardzo ważna droga - wyjaśnia wójt Czernichowa - Barbara Kos-Harat.

Będziemy mogli poprawić odwodnienie i nawierzchnię, zabezpieczyć skarpę. Było to dla nas bardzo ważne zadanie, dlatego cieszymy się, że otrzymaliśmy te pieniądze.

Jak dodaje pani wójt - remont tej drogi był niezbędny. -Nasze tereny są trudne, więc bardzo się cieszymy, że będziemy mogli zadbać o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców w tym miejscu.

Kilka lat temu droga została nadwyrężona - był tam wypadek, a ciężarówka oparła się o bariery energochłonne. - korpus drogi został nieco naruszony. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc te pieniądze spożytkujemy i to bardzo szybko - dodaje Barbara Kos-Harat.

Już niedługo, bo w styczniu ruszyć mają prace projektowe. Droga powinna być gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Rządowe pieniądze na drogę
Ile zarabiają Polacy?