Podziel się częścią siebie

i

Autor: pixabay

Pod komendą poleje się krew... i będzie ratowac ludzkie życie

2021-05-21 22:44

Akcja krwiodawstwa odbędzie się 7 czerwca w Żywcu. Ambulans do poboru krwi oczekiwać będzie na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Żywcu. Krew będzie można oddać w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczególnie teraz, w czasie pandemii, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Zapraszamy do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

Ambulans do poboru krwi zaparkuje w dniu 7 czerwca 2021 roku na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Żywcu (Al. Piłsudskiego 52). Krew będzie można oddać w godz. od 9.00 do 13.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie! Życiodajny płyn trafi do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 21.05.2021