Straż Miejska ma nową broń

i

Autor: Katarzyna Graboń

Pod czujnym okiem... kamery. Żywiecka Straż Miejska ma nowy sprzęt

2021-05-06 18:20

Mobilny zestaw kamer daje dużo większe możliwości niż stacjonarny monitoring

W mieście porządku dogląda ponad 50 kamer monitoringu - część z nich, umieszczonych w niebezpiecznych częściach miasta ma nawet opcję komunikatów głosowych, które skutecznie nie raz już zdyscyplinowały „niesfornych” przechodniów Teraz żywieccy strażnicy miejscy mają nową - dodatkową broń przeciw wandalom i zakłócającym spokój - wyjaśnia komendant żywieckiej straży miejskiej - Sławomir Walczak.

- Nasz zestaw mobilny składa się z pięciu kamer umieszczonych na teleskopowym maszcie z własnym zasilaniem solarnym, akumulatorowym oraz z możliwością tradycyjnego doładowania - tłumaczy nasz rozmówca. - Wszystko ulokowane jest na przyczepie i przekazuje dane do naszego operatora. Przemieszczenie zestawu w zależności od potrzeb jest natychmiastowe i nie stwarza żadnych problemów - dodaje. Obecnie nowe urządzenie monitoruje zachowanie porządku w rejonie ścieżki przyrodniczej i plaży miejskiej.

Ujawnione wykroczenia czy przestępstwa są rejestrowane i udostępniane właściwym instytucjom. Z nagrań korzysta przede wszystkim policja. - Rocznie takich wniosków straż miejska ma nawet kilkadziesiąt – podsumowuje Sławomir Walczak.

Zanim więc źle zaparkujecie, albo zabraknie wam sił by poszukać kosza na śmieci - pamiętajcie - wielki brat patrzy …

Nowa broń żywieckiej Straży Miejskiej - mówi komendant Sławomir Walczak
Raport z anteny 06.05