Ruszaj w plener

i

Autor: pixabay

Plener malarski „Drzewo w kadrze” - edycja letnia. Zabierz farby i ruszaj do żywieckiego zabytkowego parku

2021-07-08 18:48

Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu zaprasza na plener malarski pn. „Drzewo w kadrze”. Chodzi o uwiecznienie piękna lokalnej przyrody

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek 13 lipca o godz. 9:00. Chętni spotkają się przed głównym wejściem do Pałacu Habsburgów, gdzie wydarzenie rozpocznie krótkie wprowadzenie do tematyki.

- Poprzez organizację zajęć pragniemy zwrócić uwagę różnorodność naszej lokalnej flory. W sposób twórczy będziemy celebrować piękno i bogactwo drzewostanu zgromadzonego na przestrzeni wieków w Żywieckim Parku Habsburgów. Miejsce jest urokliwe i zostawia ogromne pole do popisu dla kreatywności uczestników pleneru. Mamy nadzieję, że każdy z artystów znajdzie inspiracje w letniej odsłonie Żywieckiego Parku Habsburgów - czytamy w zaproszeniu Miejskiego Centrum Ekologicznego.

Zajęcia dedykowane są młodzieży, dorosłym oraz seniorom.

Organizator zapewnia sztalugę oraz płótno o wymiarach 50x60 cm dla każdego z uczestników. O farby, pędzle i niezbędne przy upale napoje - każdy powinien przynieść we własnym zakresie. pędzli oraz napojów. Spotkanie zaplanowano na ok. 3-4 godziny, aby każdy z uczestników miał możliwość ukończyć swoje dzieło.

Prace, które powstaną w ramach pleneru ubogacą prywatne zbiory artystów. Fotografie prac zostaną również zaprezentowane na wystawie internetowej na stronie Miejskiego Centrum Ekologicznego w Żywcu.

Rekrutacja na zajęcia możliwa jest pod numerem telefonu: 33 475 42 80. Liczba miejsc ograniczona, więc dzwońcie i zapisujcie się. Jeśli nie zdążycie zapisać się teraz, nic straconego.

Już wiadomo, że ma planowana jest także edycja jesienna.

Jak sadzić lawendę w ogrodzie?