wrzutnia w Lipowej

i

Autor: Biblioteka Lipowa

Pierwsza w powiecie żywieckim wrzutnia książek stanęła w Lipowej. Dowiedz się jak działa

2021-03-26 14:50

Wrzutnia książek stanęła przed lipowską biblioteką. Kadra Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej zachęca do korzystania z nowej formy zwrotu książek. To idealne rozwiązanie zwłaszcza na czas pandemii. To pierwsza powiecie Żywieckim wrzutnia na książki! Nie mogło na niej zabraknąć Lipowskiej Śliwki Bronki, która zdobi wrzutnię i przypomina, że warto sięgać po dobre książki!

Przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowej pojawiła się nowość – wrzutnia książek (inaczej trezor biblioteczny). Wrzutnia służy do oddawania wypożyczonych wcześniej w bibliotece książek. Co ważne – czynna jest ona całą dobę, dzięki czemu czytelnicy, którzy z jakiś powodów nie mogą pojawić się w instytucji w godzinach jej pracy, mogą zwrócić książkę, nie martwiąc się o przekroczenie terminu jej wypożyczenia. Książki można zwracać także w dni, kiedy biblioteka jest nieczynna, np. w weekendy. Wrzucone do trezora książki, zostaną wykreślone z karty czytelnika najpóźniej w następny dzień pracy biblioteki.

- W czasie pandemii wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut – pozwala czytelnikom na bezkontaktowy zwrot zbiorów. Do wrzutni można zwracać zarówno ksiązki wypożyczone w bibliotece w Lipowej jak i te wypożyczone w filiach w Twardorzeczce i Leśnej -wyjaśnia dyrektor placówki Sylwia Wróbel ( posłuchaj poniżej)

Wrzutnia zaopatrzona jest w specjalny system, dzięki któremu oddawana książka nie ulegnie zniszczeniu. Ześlizg do książek jest tak wyprofilowany, aby książki delikatnie się po nim zsuwały, trafiając do specjalnego wózka na książki, zamontowanego w środku. W wózku znajduje się specjalne, miękkie dno, zawieszone na sprężynach.

Lipowska wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut. Jej grafika nawiązuje do miejsca, w którym stanął trezor. Lipowska Śliwka Bronka pozuje na tle Skrzycznego, najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sylwia Wróbel dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej o pierwszej w powiecie żywieckim wrzutni dla książek
Gazem po oczach za brak maseczki