Konkursowa gala online

i

Autor: FB Antoni Szlagor

Pierwsza w historii konkursu gala online. Konkurs Osobowość Ziem Górskich rozstrzygnięty

2020-12-06 22:24

Honorowy tytuł Ambasadora Ziem Górskich otrzymał Krzysztof Trebunia-Tutka

- Spotykamy się w niecodziennym czasie…Spotykamy się w czasie, kiedy każdy z państwa odczuwa to, co dotknęło nas wszystkich, być może wasze rodziny, wasze firmy… Chcąc jednak, by ten konkurs mógł się odbyć, postanowiliśmy zorganizować go online - przyznał podczas gali Antoni Szlagor przewodniczący Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich, które jest organizatorem konkursu.

W tym roku nie tylko gala, ale i obrady kapituły konkursowej odbywały się zdalnie. Nie było także głosowania internautów, a rozstrzygnięcia dokonała kapituła składająca się z laureatów poprzednich edycji konkursu oraz samorządowców i przedsiębiorców z Polski i Słowacji.

- Każdy z wybranych przez kapitułę laureatów otrzymuje symboliczną statuetkę - niech będzie ona uhonorowaniem waszej ciężkiej pracy, tego wszystkiego, co robicie dla nas, dla Polski, dla naszych górskich ziem… - podsumował ze sceny - Antoni Szlagor.

W konkursie organizowanym od kilkunastu lat, wyróżnienia przyznawane są w ośmiu regulaminowych kategoriach:

Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich - Galéria Ilusia

Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich - BUDOWLANKA

Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich - Mokate

Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną – Koło w Nowym Targu „Chatka”

Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich - Henryk Jurasz, wójt Gmina Świnna

Dziennikarz Ziem Górskich - Lucjusz Cykarski

Sportowiec Ziem Górskich - Dawid Kubacki

Osobowość Ziem Górskich - Dušan Trizna

Co roku przyznawany jest również szczególny tytuł Ambasadora Ziem Górskich. Kapituła Konkursu wyróżnia nim osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się promocji regionów górskich. W tym roku tytuł otrzymał Krzysztof Trebunia-Tutka.

- Zawsze miło być docenionym… Dziękuję kapitule - to wspaniała nagroda, ale i zobowiązanie - przyznał po otrzymaniu tytułu wyróżniony. - Jeszcze mocniej będę starał się robić to wszystko co dotychczas - czyli być sobą - Góralem, Polakiem, Europejczykiem. Cieszę się, że moje rozumienie góralszczyzny zyskał uznanie kapituły - mówił po otrzymaniu nagrody.

W tym roku przyznano także dwie nagrody specjalne. Kapituła przyznała tytuł: Samorządowiec Pogranicza Polsko-Słowackiego, który otrzymał Branislav Treger - burmistrz Liptovskiego Hradoka, natomiast Nagrodę Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy otrzymał Istebniański Uniwersytet Seniora.

Gala konkursu Osobowość Ziem Górskich
Motomikołaje w domach dziecka