Medycy pilnie potrzebni

i

Autor: Katarzyna Graboń

Pełna mobilizacja. Medycy poszukiwani

2020-11-06 20:39

Jest miejsce, jest sprzęt, brakuje jednak medyków. Do apelu starosty, dołączył i burmistrz Żywca

- Wszyscy z niepokojem obserwujemy rosnącą liczbę wyników dodatnich zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie kraju. Dla nas szczególnie niepokojące są wyniki testów na terenie naszego powiatu - dają naprawdę poważne powody do niepokoju - czytamy na profilu fb burmistrza Żywca - Antoniego Szlagora.

Utworzony przez Dyrekcję Szpitala Żywiec oddział covidowy na chwilę obecną nie posiada już ani jednego wolnego łóżka. Z powodu braku personelu pod znakiem zapytania jest, czy uda się utrzymać istniejący oddział.

- Dlatego wspólnie z wójtami powiatu żywieckiego, a przede wszystkim mieszkańcami naszego miasta i powiatu przyłączam się do apelu Pana Starosty Andrzeja Kalaty do środowiska medycznego o wsparcie w działaniu Szpitala Żywiec - dodaje burmistrz.

- Zdrowie jest naszą wspólną sprawą, i tylko Wy - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni możecie pomóc w tej trudnej, niespotykanej dotąd sytuacji. Nasze życie i zdrowie jest w Waszych rękach! Apeluję zatem do Was i proszę Was o podjęcie pracy na rzecz ratowania ludzkich istnień - czytamy.

Przypominamy, osoby chętne wszelkie pytania dotyczące godzin dyżurowych i wynagrodzenia powinny kierować do:

InterHealth CanadaSzpital Żywiectel. 736 625 641tel. 696 929 586e-mail: szpital@szpitalzywiec.pl

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce