Osuwisko na S1 w Lalikach

i

Autor: GDDKiA

Na drogach

Osuwisko ziemi na S1 w Lalikach. GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami

Bardzo poważne utrudnienia czekają kierowców na drodze S1 w Lalikach. Z powodu osuwiska ziemi GDDKiA wprowadziła ruch wahadłowy. Osuwisko powstało po ulewnych deszczach, które nawiedziły Beskidy.

Osuwisko ziemi pojawiło się na trasie S1 w Lalikach. Sytuacja poważna i zagraża konstrukcji całej drogi.

W środę na drodze S1 w Lalikach na Żywiecczyźnie drogowcy uruchomili sygnalizację świetlną, która będzie sterowała ruchem wahadłowym w Lalikach. Katowicka dyrekcja GDDKiA podała, że ma to związek z osuwiskiem, które naruszyło konstrukcję drogi. Osuwisko pojawiło się ostatnich ulewnych deszczach.

Ostatnie warunki pogodowe dają się we znaki infrastrukturze drogowej. Na S1 w Lalikach za węzłem Rajcza w stronę Zwardonia powstało osuwisko naruszające korpus drogowy. Od 14:00 uruchamiamy sygnalizację świetlną, sterującą ruchem wahadłowym w tym miejscu – podała katowicka dyrekcja GDDKiA na platformie X.

Rzecznik drogowców Marek Prusak powiedział, że osuwisko powstało na długości niespełna 100 metrów. Niezbędne będzie jego zabezpieczenie. Drogowcy zamierzają możliwie szybko ogłosić przetarg na naprawę w systemie „projektuj i zbuduj”.

Ekspresowa S1, która jest częściowo w budowie, prowadzi od lotniska w Pyrzowicach do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. 

To już kolejny problem, na jaki natrafiają kierowcy na S1 w Lalikach. Niedawno został zamknięty tunel, w którym doszło do pożaru

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ten most ma tylko 8 lat, a już przeszedł remont