Akcja pomocy potrwa dłużej

i

Autor: UM Żywiec

Osoby potrzebujące nadal mogą liczyć na bezpłatny gorący posiłek. Akcja kolejny raz przedłużona

2021-01-15 14:55

Akcja wydawania bezpłatnych gorących posiłków spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego podjęto decyzję o jej kontynuowaniu

- Z uwagi na ogromne zainteresowanie osób potrzebujących, a także biorąc pod uwagę trudne warunki pogodowe - zdecydowano o jej kolejnym przedłużeniu - wyjaśnia wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.

Teraz, w akcję przygotowania posiłków włączają się także szkoły średnie dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki. Od 25 stycznia posiłki będą przygotowywane przez pracowników kuchni Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, potem przez kolejne dwa tygodnie przez pracowników Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy.

- Już teraz bardzo dziękujemy pracownikom tych szkół i dyrektorom za zaangażowanie w tej akcji. Wierzę, że zostanie to bardzo dobrze odebrane przez te osoby najbardziej potrzebujące - dodaje wicestarosta.

Co ważne - od piątku - do odwołania posiłek będzie wydawany na wynos w godzinach 13.00 – 14.00 w budynku byłego Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej ul. Zamkowa 2 w Żywcu - nie jak do tej pory na dziedzińcu między zamkami.

Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy proszą o zachowanie standardów sanitarnych.

Akcja zorganizowana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia podjęta została z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W jej organizowaniu działają wspólnie miejscowa Parafia, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe.

Jeśli chcecie pomóc tym, którym jest teraz trudniej - wesprzyjcie inicjatywę wpłatą na konto:

49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Posiłek dla ubogich”.

Akcja będzie trwała dłużej
Co warto zabrać zimą w góry?