Dotacja na wypełnienie luki programowej

i

Autor: FB Świetlica Sylaba

Ogromna dotacja dla Stowarzyszenia Aktywne Beskidy z Jeleśni

2022-09-28 9:16

Powstaną filmy edukacyjne dla młodych - mają przybliżyć polskie dziedzictwo kulturowe w atrakcyjny sposób. Do projektu zaangażowano już między innymi influenserów

Stowarzyszenie to organizacja, która od kilku lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, a także lokalnej kultury. Prowadzi między innymi świetlicę, klub seniora i uniwersytet ludowy. Teraz - dzięki udziałowi w konkursie Multimedialna Edukacja Młodzieży MeduM społecznicy otrzymają z narodowego centrum badań i rozwoju grant na kwotę 7 452 558,14 zł na stworzenie multimedialnych materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji artystycznej dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat.

- Materiały mają uzupełniać podstawę programową - przyznaje Izabela Jandurska. - To nie jest tak, że nagrywamy sobie filmik smartfonem i wrzucamy go do sieci i zadanie wykonane - nic bardziej mylnego. Przed nami profesjonalna produkcja w którą zaangażowany jest sztab profesjonalnych filmowców i specjalistów - wyjaśnia. - Filmy będziemy tworzyć w całej Polsce - Warszawa, Kraków - wszędzie tam pojedziemy z ekipą. Chcemy też pokazać naszą okolicę - będziemy na przykład w Bielsku-Białej - kolebce naszch polskich bajek - wyjaśnia przedstawicielka Stowarzyszenia Aktywne Beskidy.

Zgodnie z założeniami ma powstać aż 130 filmów edukacyjnych, zakresu historii sztuki muzyki literatury teatru sztuk plastycznych i architektury w ujęciu polskiego Dziedzictwa narodowego. A żeby dotrzeć i zainteresować młodych odbiorców - do współpracy zaproszeni zostali popularni influenserzy i youtuberzy, ale nie tylko - dodaje Agata Krzesak-Madejska.

- Nasze filmy będą dostosowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami - w szczególności niewidzących i niedowidzących. Każde nagranie będzie wzbogacone o audiodeskrypcję w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Dodatkowo, dla tych, którzy dopiero poznają nasz język, opracowane zostaną także napisy w języku polskim oraz tłumaczenie na język migowy.

Pierwsza część filmów czyli 52 materiały mają powstać do końca listopada, całość - do końca listopada przyszłego roku. Wszystkie trafią na specjalną platformę internetową, z której docelowo będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

Dotacja na wyprodukowanie 130 filmów edukacyjnych
Mozaikowy alfabet na jednym ze szczecińskich podwórek. Każda litera ma ważne znaczenie