Oddział Służby Celnej w Żywcu do likwidacji

i

Autor: SC facebook

Oddział Celny w Żywcu do likwidacji. Decyzja Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach budzi sprzeciw żywieckich przedsiębiorców i samorządowców

2021-01-26 16:03

Likwidacja Oddziału Celnego w Żywcu ma nastąpić 1 kwietnia. Decyzja Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowyego w Katowicach budzi sprzeciw nie tylko przedsiębiorców ale również samorządowców. Popierają ich parlamentarzyści wśród których są Małgorzata Pępek i Kazimierz Matuszny. Apel w tej sprawie do ministra finansów i pozostałych posłów z naszego regionu, przygotowali żywieccy radni powiatowi.

Zamknięcie żywieckiego Oddziału Urzędu Celnego to dodatkowe problemy dla przedsiębiorców z naszego terenu. O interwencję w tej sprawię Starostę Żywieckiego poprosili zarówno przedsiębiorcy jaki i sami celnicy

-Pierwsze pisma, w których powiat stanowczo broni żywieckiego Oddziału Celnego, skierowano do katowickiej centrali już końcem ubiegłego roku-wyjasnia Starosta Andrzej Kalata.  ( posłuchaj poniżej )

Działania zarządu powiatu wsparli również radni. Podczas ostatniej zdalnej sesji radni powiatu żywieckiego przyjęli apel sprzeciwiający się likwidacji Oddziału Celnego w Żywcu. Radni zwrócili między innymi uwagę na ilość dużych zakładów pracy na terenie Żywiecczyzny, które załatwiają formalności celne w oddziale. Decyzję o zniesieniu placówki w Żywcu określili jako błędną. Apel Rady Powiatu ma zostać wysłany do wiadomości m. in. ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

Z kolei Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach informuje , że zmiana organizacji pozwoli przedsiębiorcom na łatwiejsze, bardziej przyjazne i nowoczesne załatwianie spraw. Na terenie województwa śląskiego wdrażany jest obecnie kolejny etap konsolidacji oddziałów celnych i optymalizacji odpraw celnych. W wyniku tych zmian Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw zlokalizowane w Oddziale Celnym w Tychach, będzie obsługiwało wszystkie zgłoszenia celne składane we właściwości miejscowej Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach - z wyłączeniem ruchu lotniczego oraz obrotu pocztowego.

Jak informuje Śląski Urząd Celno -Skarbowy -w ramach reorganizacji nastąpi zniesienie oddziałów celnych w Chorzowie, Raciborzu i Żywcu oraz utworzenie miejsca wyznaczonego w Chorzowie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Starosta Żywiecki Andrzej Kalata w sprawie planowanego zamknięcia w Żywcu Oddziału Izby Celnej
Zdezelowane torowiska w Nowej Hucie doczekają się remontów