Wirtualna stzrelnica w ZSAiO w Moszczanicy

i

Autor: FB ZSAiO w Moszczanicy

Odbiory niebawem. Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy mogą cieszyć się już z nowej - wirtualnej strzelnicy

2022-01-26 14:33

Oficjalne otwarcie tej wyjątkowej „pracowni” powinno nastąpić już w lutym - zapewnia Stanisław Kucharczyk - wicestarosta żywiecki

Chociaż pierwotne plany zakładały stworzenie takiego obiektu na zewnątrz budynku szkolnego, trzeba było je nieco zmienić - przyznaje w rozmowie z nami Stanisław Kucharczyk wicestarosta żywiecki.

- Wymogi, jakie stawia ministerstwo w przypadku budowy strzelnicy zewnętrznej są bardzo trudne do zrealizowania, a nie możemy zapominać, że mówimy o obszarze z zabudową mieszkaniową - zaznacza.

Powstanie strzelnicy wirtualnej było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Powiat uzyskał 120 tysięcy złotych właśnie na ten cel, a inwestycja kosztowała 150 tysięcy złotych. - Takie rozwiązanie już teraz daje uczniom spore możliwości - dodaje starosta.

- Młodzież obecnie testuje strzelnicę i bardzo sobie chwalą - wszystkie wymogi bezpieczeństwa są zagwarantowane - podsumowuje.

Jak podkreśla nasz rozmówca, powiat nie rezygnuje z planów stworzenia strzelnicy zewnętrznej, stara się także o pozyskanie pieniędzy na budowę specjalnego militarno-survivalowego toru przeszkód - który zwiększyłby dodatkowo ofertę klas wojskowych tamtejszej szkoły.

Wirtualna strzelnica w Moszczanicy - mówi Stanisław Kucharczyk wicestarosta żywiecki
dr Małgorzata Bonikowska: Putin testuje jedność Zachodu. Niemcy są w potrzasku własnej polityki [Super Raport]