Obudź się! Żyj!

i

Autor: Katarzyna Graboń

Obudź się i żyj! Kolejny ważny spot żywieckiej drogówki

2021-10-29 9:18

Policjanci stworzyli kolejny spot, który ma obudzić naszą czujność i ostrożność

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. W ciszy i zadumie wspominać będziemy bliskich, którzy odeszli. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci z żywieckiej drogówki, wspólnie z WORD z Bielska-Białej, zrealizowali spot profilaktyczny „Obudź się! Żyj!” Nie pozwólmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma uśpiły naszą czujności i ostrożność - apelują stróże prawa.

Jesień w pełni. Szybciej zapada zmrok, pojawiają się pierwsze przymrozki, deszcz, czy poranne mgły. Wszystko to powoduje, że aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zrealizowali spot profilaktyczny „Obudź się! Żyj! Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych. Zamiarem policjantów było pobudzenie świadomości zarówno kierowców, jak i pieszych, do tego, że są odpowiedzialni nie tylko za swoje, ale również za życie i zdrowie innych użytkowników dróg.

- Tym razem chodzi głównie o pieszych. Tym razem chcemy głównie na nich zwrócić szczególną uwagę. Z danych statystycznych wynika, że w tym okresie dochodzi do większej liczby wypadków z udziałem pieszych - przyznaje mł. asp. Jolanta Frydel z żywieckiej drogówki. - Bądźmy bezpieczni: zakładajmy odblaski, przestańmy wpatrywać się w telefon. Dajmy szansę by kierowcy mogli nas zauważyć - apeluje.

Data premiery spotu nie jest przypadkowa. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego w ciszy i zadumie wspominać będziemy bliskich, którzy odeszli. Nie pozwólmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma uśpiły naszą czujności i ostrożność.

To kolejny mocny spot, ale tak niestety trzeba, bo inaczej nie dotrze - przyznaje jeden z młodych aktorów Szczepan Pieronek. - Zaangażowałem się w ten pomysł, bo sam widzę, że młodzi ludzie nie uważają na drodze. Niestety, trzeba czasem pokazać tak drastyczne sceny, by pokazać zagrożenie, jakie sami sobie stwarzamy na drodze - dodaje nasz rozmówca.

Policjanci dziękują wszystkim osobom i instytucjom, bez udziału i wsparcia których realizacja tego spotu nie byłaby możliwa. Są wśród nich: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Sebastian Duchnowicz, Paweł Szczotka, Aleksander Jakubiec, Beata i Andrzej Fijak, st. asp. Rafał Sternal, mł. asp. Łukasz Binda, mł. asp. Marcin Janota, post. Kamil Prochownik, Szczepan Pieronek, Magdalena Filary.

Zobaczcie spot, który stworzyła żywiecka policja

"Obudź się! Żyj!" ​​​​​​Spot żywieckiej drogówki - w trosce o bezpieczeństwo pieszych