Spotkanie autorskie w Lipowej

i

Autor: Monika Sawka

Obsypany laurami Paweł P. Reszka w Lipowej! Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece w Lipowej rozpoczął nowy sezon spotkań autorskich

2021-01-04 13:54

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej rozpoczyna sezon spotkań autorskich w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej od rozmowy z obsypanym laurami Pawłem P. Reszką, autorem m.in. książki "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota".

W piątek, 15 stycznia, o godz. 18 na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie online z Pawłem P. Reszką – reporterem, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, czterokrotnie nominowanym do Nagrody Grand Press. Porozmawiamy o jego najnowszej książce: "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”, za którą, otrzymała nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, do Nagród Historycznych „Polityki”, do Nagrody Literackiej Gdynia, do Nagrody Literackiej „Nike”, a także do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus!

Paweł P. Reszka: Reporter „Dużego Formatu”, były wieloletni dziennikarz lubelskiej „Gazety Wyborczej”, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za książkę „Diabeł i tabliczka czekolady” (Wydawnictwo Agora, 2016), trzykrotnie nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Absolwent historii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE