Spotkanie autorskie w Lipowej

i

Autor: Monika Sawka

Obsypany laurami Paweł P. Reszka w Lipowej! Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece w Lipowej rozpoczął nowy sezon spotkań autorskich

2021-01-04 13:54

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej rozpoczyna sezon spotkań autorskich w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej od rozmowy z obsypanym laurami Pawłem P. Reszką, autorem m.in. książki "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota".

W piątek, 15 stycznia, o godz. 18 na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie online z Pawłem P. Reszką – reporterem, laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, czterokrotnie nominowanym do Nagrody Grand Press. Porozmawiamy o jego najnowszej książce: "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”, za którą, otrzymała nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, do Nagród Historycznych „Polityki”, do Nagrody Literackiej Gdynia, do Nagrody Literackiej „Nike”, a także do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus!

Paweł P. Reszka: Reporter „Dużego Formatu”, były wieloletni dziennikarz lubelskiej „Gazety Wyborczej”, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za książkę „Diabeł i tabliczka czekolady” (Wydawnictwo Agora, 2016), trzykrotnie nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Absolwent historii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki