O bezpieczeństwie na stoku - już w sobotę

i

Autor: KPP w Żywcu

O bezpieczeństwie… na stoku!

2022-02-03 17:23

Już w najbliższą sobotę 5 lutego na stoku SKI Park w Rajczy, policjanci z żywieckiej komendy będą uczyć bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas korzystania ze sportów zimowych. Mundurowi rozdawać będą ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a dla najmłodszych przewidziano konkurs z nagrodami.

W czasie akcji dla najmłodszych zorganizowany zostanie konkurs narciarski z nagrodami. Z tymi trochę starszymi policjanci będą rozmawiać o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak zmienia się percepcja po spożyciu tych środków, testując alko i narkogogle. Policjanci rozdawać będą też ulotki z dekalogiem narciarza oraz odblaskowe zawieszki. W akcji wezmą udział również policyjni instruktorzy narciarstwa, którzy będą rozmawiać z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw na śniegu. Gościem specjalnym akcji będzie „Sznupek” – maskotka śląskiej policji. Start godzina 11.00. Zabierajcie sprzęt i wpadajcie!

O bezpieczeństwie - na stoku
River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]