plan basenów w Węgierskiej Górce

i

Autor: UG Węgierska Górka

Nowoczesny pumptrack, ścieżka rowerowo- piesza, skate park i kompleks basenowo-rekeracyjny. Takie, między innymi inwestycje powstaną na Żywiecczyźnie ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-03-27 17:08

W sumie gminy powiatu żywieckiego otrzymały prawie 29 milionów złotych. Wsparcie to 40% średniorocznej wartości wydatków na inwestycje w latach 2016-2020, jednak nie więcej niż 8 mln zł na jedną gminę z przeznaczeniem głównie na ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną. Gmina Lipowa otrzymała dofinansowanie w kwocie: 2 223 145,00 zł.

 -To bonus za to, że w poprzednich latach inwestowaliśmy i rozwijaliśmy naszą gminą. Cieszę się bardzo z nowych atrakcji, które powstaną w naszej gminie i będą ogólnodostępne! – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.(posłuchaj poniżej)

W Gminie Lipowa powstanie m.in.:

- nowoczesny tor Pumptrack (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce).

- ścieżka pieszo – rowerowa, oświetlona, z ławeczkami (początek w pobliżu Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, planowane zakończenie w pobliżu zapory w Zimniku).

- parking dla turystów, z którego będzie krótka droga do ścieżki pieszo – rowerowej (obok ZSP w Twardorzeczce), co pozowali rozładować ruch w Zimniku.

- planowane jest również dokończenie ogólnodostępnego, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce).

Gmina Węgierska Górka ponad 3 miliony 400 tysięcy dofinansowania ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczy na budowę Centrum rekreacji i wypoczynku. Będzie to kompleks połączonych dwóch stref, rekreacji wodnej i wypoczynku. Strefa wodna będzie obejmowała baseny, strefy z hydromasażem, odpoczywalnią wodną, wodym SPA i innymi atrakcjami. W strefie relaksu powstanie powierzchnia tarasowo-plażowa. W ramach projektu powstanie także infrastruktura komunikacyjna. Za otrzymane środki Gmina zamierza wykonać pierwszy etap prac czyli baseny zewnętrzne.

W Radziechowach- Wieprzu powstanie skate park. Gmina za otrzymane wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zamierza budować obiekt sportowo rekreacyjny. W skład obiektu wejdą skate park oraz przestrzeń do aktywnego spędzania czasu. Będzie on również wykorzystywany do organizacji wydarzeń turystycznych, sportowych i kulturalnych. Zdaniem władz Gminy inwestycja wpłynie pozytywnie na atrakcyjność turystyczną tej miejscowości

Miasto Żywiec w ramach złożonego wniosku o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wsparcia dla gmin górskich otrzymało dofinansowanie w wysokości 5.200 000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na stworzenie trasy pieszo-rowerowej z elementami edukacji przyrodniczej wzdłuż brzegu Jeziora Żywieckiego Przewidywana długość trasy to około 4,6 km. Prace mają ruszyć w marcu przyszłego roku.

-

Jan Góra wójt Gminy Lipowa o pieniądzach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Bełżyce pod Lublinem: europoseł rozbił swe luksusowe BMW. Spieszył się do rodziców?