plan basenów w Węgierskiej Górce

i

Autor: UG Węgierska Górka

Nowoczesny pumptrack, ścieżka rowerowo- piesza, skate park i kompleks basenowo-rekeracyjny. Takie, między innymi inwestycje powstaną na Żywiecczyźnie ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-03-27 17:08

W sumie gminy powiatu żywieckiego otrzymały prawie 29 milionów złotych. Wsparcie to 40% średniorocznej wartości wydatków na inwestycje w latach 2016-2020, jednak nie więcej niż 8 mln zł na jedną gminę z przeznaczeniem głównie na ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną. Gmina Lipowa otrzymała dofinansowanie w kwocie: 2 223 145,00 zł.

 -To bonus za to, że w poprzednich latach inwestowaliśmy i rozwijaliśmy naszą gminą. Cieszę się bardzo z nowych atrakcji, które powstaną w naszej gminie i będą ogólnodostępne! – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.(posłuchaj poniżej)

W Gminie Lipowa powstanie m.in.:

- nowoczesny tor Pumptrack (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce).

- ścieżka pieszo – rowerowa, oświetlona, z ławeczkami (początek w pobliżu Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce, planowane zakończenie w pobliżu zapory w Zimniku).

- parking dla turystów, z którego będzie krótka droga do ścieżki pieszo – rowerowej (obok ZSP w Twardorzeczce), co pozowali rozładować ruch w Zimniku.

- planowane jest również dokończenie ogólnodostępnego, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce).

Gmina Węgierska Górka ponad 3 miliony 400 tysięcy dofinansowania ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczy na budowę Centrum rekreacji i wypoczynku. Będzie to kompleks połączonych dwóch stref, rekreacji wodnej i wypoczynku. Strefa wodna będzie obejmowała baseny, strefy z hydromasażem, odpoczywalnią wodną, wodym SPA i innymi atrakcjami. W strefie relaksu powstanie powierzchnia tarasowo-plażowa. W ramach projektu powstanie także infrastruktura komunikacyjna. Za otrzymane środki Gmina zamierza wykonać pierwszy etap prac czyli baseny zewnętrzne.

W Radziechowach- Wieprzu powstanie skate park. Gmina za otrzymane wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zamierza budować obiekt sportowo rekreacyjny. W skład obiektu wejdą skate park oraz przestrzeń do aktywnego spędzania czasu. Będzie on również wykorzystywany do organizacji wydarzeń turystycznych, sportowych i kulturalnych. Zdaniem władz Gminy inwestycja wpłynie pozytywnie na atrakcyjność turystyczną tej miejscowości

Miasto Żywiec w ramach złożonego wniosku o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wsparcia dla gmin górskich otrzymało dofinansowanie w wysokości 5.200 000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na stworzenie trasy pieszo-rowerowej z elementami edukacji przyrodniczej wzdłuż brzegu Jeziora Żywieckiego Przewidywana długość trasy to około 4,6 km. Prace mają ruszyć w marcu przyszłego roku.

-

Jan Góra wójt Gminy Lipowa o pieniądzach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Bełżyce pod Lublinem: europoseł rozbił swe luksusowe BMW. Spieszył się do rodziców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE