Nowe przejście pod torami w Czechowicach-Dziedzicach oddane do użytku

i

Autor: PKP PLK/Katarzyna Głowacka

Wiadomości

Nowe przejście pod torami w Czechowicach-Dziedzicach oddane do użytku. Ozdobione jest ono muralami

W Czechowicach-Dziedzicach powstało nowe przejście dla pieszych pod torami. Zostało ono ozdobione muralami. Ponadto zamontowano dwie windy, które umożliwiają dostęp do przejścia wszystkim mieszkańcom.

Nowe przejście pod torami w Czechowicach robi wrażenie

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mogą już korzystać z bezpiecznego przejścia pod torami łączącego ulice Kolejową i Hutniczą. Zostało ono wybudowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe. 

- Dwie windy umożliwiają dostęp do przejścia wszystkim mieszkańcom, także z ograniczoną możliwością poruszania się. Dodatkowo, została poprawiona estetyka przejścia - informuje Katarzyna Głowacka, rzecznik prasowy PKP PLK, w oficjalnym komunikacie.

Jak widać na powyższych zdjęciach - ściany przejścia są pokryte muralami. Nawiązują one do historii kolei, miasta, a także całego regionu. Odpowiada za nie lokalna artystka.

- W stacji Czechowice-Dziedzice perony są bardziej dostępne i komfortowe. Obiekty wyposażono w nowe wiaty, a zabytkowe zostały odnowione i znajdują się w południowej części peronów. Są ławki, informacja pasażerska, czytelne oznakowanie i jasne oświetlenie - dodaje Katarzyna Głowacka.