Nowe oblicze urzędu. Budynek zmienił się nie do poznania

2021-06-30 17:32

Dziś oficjalnie otwarto po remoncie budynek Urzędu Gminy. Wyjątkowo, można tez było zwiedzać cały obiekt

Była część oficjalna, było też z góralskim przytupem. Od dzisiaj - gmina otwarta po nowemu. Po części oficjalnej, każdy mógł zajrzeć w zakamarki urzędu, które na co dzień nie są dostępne dla interesantów. Co więcej, można było też spróbować ciast, które własnoręcznie upiekli pracownicy gminy.

Dawny budynek został rozbudowany i zmodernizowany. - Pomysł przebudowy budynku rodził się przez wiele lat - przyznał w swoim wystąpieniu wójt Piotr Tyrlik. W lutym 2019 został zlecony projekt na przebudowę. Decyzję o pozwoleniu na budowę we wrześniu 2019, natomiast 3-go stycznia 2020 roku ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania, a w lutym podpisano już umowę z generalnym wykonawcą - relacjonował.

Projekt zrealizowany został z pieniędzy własnych gminy przy wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

­- Nasza siedziba spełnia obecnie wszystkie najwyższe standardy tego typu obiektów. Zmodernizowane zostały też systemy teletechniczne, co zdecydowanie usprawni obsługę mieszkańców - przyznał wójt Tyrlik.

Trzeba przyznać, że czasu przymusowych ograniczeń w obsłudze klientów nie zmarnowano. Efekty kilkumiesięcznych prac mogli dziś podziwiać mieszkańcy i przyjezdni. - Robi wrażenie … - można było usłyszeć dziś w urzędzie.

- W porównaniu z tym, co było... XXI wiek. Pięknie. Jakie przestrzenie, jakie toalety... Byłam w bibliotece, która obecnie została połączona w jedną wspólną przestrzeń - fantastyczne rozwiązania architektoniczne - przyznała w rozmowie z nami pani Barbara która nie odmówiła sobie przyjemności obejrzenia obiektu. - Kiedy obserwowałam, postępy prac nie sądziłam, że to wszystko będzie aż tak pięknie wyglądać - podsumowała.

- Sam ten budynek to wizytówka Wegierskiej Górki: nowoczesny i piękny - dorzuciła jeszcze pani Zofia, która wraz z mężem zachwycała się obecnym wyglądem sali ślubów. W tamtym budynku czegoś brakowało, wydawał się taki prosty i... po PRL-owski. Teraz jest dużo bardziej przyjaźnie - wszędzie szeroko i bardzo czytelne oznakowania - komentowała.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Urząd Gminy Węgierska Górka po rozbudowie
Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę