Noga z gazu!

i

Autor: KPP w Żywcu

Noga z gazu! Zmienna aura daje się we znaki kierowcom na drogach Żywiecczyzny…

2021-03-20 10:06

Tylko od początku marca żywiecka drogówka odnotowała sporo ponad 60 zdarzeń

- Większość z odnotowanych zdarzeń to kolizje, jednak kilka z nich zakwalifikowano już jako wypadki - mówi - mł. asp. Jolanta Frydel zastępca rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Jak zaznacza policjantka - najczęstszym powodem tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie, ale i brak odpowiedniej odległości między pojazdami.

- Obecna aura sprawia, że warunki na drogach są bardzo zmienne i niebezpieczne - zaznacza. - Nawet jeśli temperatura jest na niewielkim plusie, kiedy pojawia się śnieg lub mżawka - warunki stają się trudne i wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności - tłumaczy Jolanta Frydel.

- Kierowcy - noga z gazu i bezpieczna odległość od pojazdu jadącego przed nami - apeluje policjantka.

- Zachowanie odpowiedniej odległości - szczególnie w złych warunkach - daje nam więcej czasu na reakcję i zwiększa szanse na uniknięcie najechania na poprzedzającego nas samochodu - dodaje.

Mundurowi apelują też o poprawne noszenie elementów odblaskowych przez pieszych, bo tylko to pozwoli kierowcom bezpiecznie wykonać manewr omijania.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Niebezpiecznie na drogach Żywiecczyzny. Noga z gazu!
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem