Film z Bielska-Białej z kolejną nagrodą

i

Autor: Jarosław Klimaszewski (Bielsko-Biała)

Bielsko-Biała

Niezwykły film o Bielsku-Białej najlepszy na świecie! Produkcję nagrodzono podczas międzynarodowego festiwalu

Z Walencji do Bielska-Białej powędrowała nagroda. Film "Bielsko-Biała - Miasto od zawsze dla ludzi" autorstwa Tomasza Walczaka zwyciężył w kategorii "Miasto" podczas 45. edycji The World Tourism Film Awards. We wręczeniu nagród podczas finałowej gali w Walencji wzięli udział twórcy produkcji oraz przedstawiciele miasta.

Międzynarodowy Komitet Festiwali Filmów Turystycznych (CIFFT) powstał w 1989 roku i zrzesza międzynarodowe festiwale filmów o tematyce korporacyjnej oraz turystycznej. Każdego roku jury złożone z ekspertów wyłania najlepsze reklamy turystyczne roku, nagradzając twórców podczas ekskluzywnej ceremonii rozdania nagród.

W czwartek 23 listopada w hiszpańskiej Walencji odbyła się uroczysta, finałowa gala 35. edycji World Tourism Film Awards. Organizatorzy konkursu wybierali najlepszych z ponad 3 tys. zgłoszeń. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: miasto, region, kraj, produkt i usługi turystyczne.

W kategorii "Miasto" zwyciężył polski kandydat. Mowa o filmie "Bielsko-Biała - Miasto od zawsze dla ludzi", który został zgłoszony do konkursu przez bielski samorząd.

Promocyjny film Bielska-Białej został doceniony na świecie 

To kolejna nagroda, którą otrzymał spot autorstwa Tomasza Walczaka. Film zdobył już kilkanaście głównych nagród na międzynarodowych festiwalach m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Zagrzebiu.

- To kolejny znak, że liczymy się w dążeniu do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. A film, jako narzędzie promocji, jest jednym z najważniejszych sposobów komunikacji ze światem i dzielenia się tym, co najlepsze - skomentował na Facebooku Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. 

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział: twórca filmu Tomasz Walczak, kierowniczka produkcji Małgorzata Rozwód, odpowiedzialny za muzykę Łukasz Łędzki oraz Ewa Kozak, koordynator projektu ze strony Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsko-Biała.