Patio niedługo zupełnie zmieni swój wygląd

i

Autor: Żywiecka Biblioteka Samorządowa

Niewykorzystana przestrzeń ma stać się plenerową czytelnią i miejscem przyciągającym turystów

2021-04-07 16:37

Żywiecka Biblioteka Samorządowa w budynku Siejby wspólnie z miastem Frydlant nad Ostrawicą tworzy „SymPatio”

Żywiecka Biblioteka Samorządowa wspólnie z miastem Frydlant nad Ostrawicą tworzą nowy produkt turystyczny, który ma stać się miejscem przeznaczonym dla turystów – „SymPatio” – bo o nim mowa    – to obecnie niewykorzystane miejsce w bibliotece, które stanie się przestrzenią do wypoczynku, ale i poznawania zarówno Żywca jak i  Frydlantu.

- Mamy nadzieję, że nasze patio zafunkcjonuje też jako plenerowa czytelnia – dodaje Kornelia Gąsiorek – dyrektorka biblioteki. - Do tej pory, czytelnicy często z wypożyczonymi od nas książkami siadali w pobliskim parku lub żywieckim rynku.    Teraz będą mogli wykorzystać specjalnie dla nich zaaranżowane miejsce – wyjaśnia dyrektorka biblioteki.

Jakie dokładnie prace zostaną wykonane w zabytkowym budynku biblioteki?

- Planujemy wymienić posadzkę, z części kamieni będzie stworzona mozaika wokół studni, która zostanie pogłębiona i w której zostanie stworzona wyjątkowa instalacja nawiązująca do jednej z lektur... Do tego oczywiście mnóstwo kwiatów, które ubarwią to niewielkie, ale urokliwe urokliwe miejsce – wylicza dyrektorka.Zgodnie z planem, jeśli tylko pandemia nie pokrzyżuje planów – „SymPatio” powinno być dostępne już od września. Cały projekt wart jest blisko 32 tysiące Euro, z czego ponad 80 % stanowi unijne dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wyjątkowe miejsce w sercu żywieckiej biblioteki
Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego