Kartka dla seniora

i

Autor: Sabine van Erp z Pixabay

Nie zapominaj o starszych i samotnych, zrób dla nich kartkę świąteczną. "Kartka dla seniora", to akcja organizowana w Gminie Gilowice

2020-12-09 13:52

"Kartka dla seniora", to akcja organizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach, tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej i uczniów szkół w Gilowicach i Rychwałdzie. Mieszkańcy gminy chcący włączyć się do akcji powinni własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną, wypisać życzenia i dostarczyć ją do Urzędu Gminy w Gilowicach. Kartki trafią do seniorów i osób samotnych z Gilowic i Rychwałdu.

  - Własnoręcznie zrobiona kartka, to wspaniały prezent -mówi Gabriela Kolonko dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach, pomysłodawczyni akcji. Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej mamy informacje o osobach starszych i samotnych, którym należy pokazać, że nie są sami. To ważne w czasach pandemii, a szczególnie w tym wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Taka kartka z własnoręcznie wypisanymi życzeniami będzie dla nich ogromną radością -dodaje dyrektor GOKu w Gilowicach. ( posłuchaj poniżej )

- Samotność w czasach pandemii jest szczególnie dotkliwa, dlatego chcemy naszym seniorom pokazać, że o nich pamiętamy. Ten rok jest szczególnie trudny, dla osób starszych, samotnych, schorowanych. Ograniczenie kontaktów powoduje, że człowiek czuje się jeszcze gorzej. Dlatego chcemy naszym seniorom powiedzieć, że o nich pamiętamy i ich kochamy - mówi Urszula Miodońska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gilowicach.

Kartki świąteczne należy dostarczyć do Urzędu Gminy Gilowice do 11 grudnia. Wszystkie prace zostaną sfotografowane i powstanie z nich wystawa, a trzy najpiękniejsze będą nagrodzone. Szczegóły znajdziecie na stronie www.gilowice.pl

posłuchaj :Gabriela Kolonko -dyrektor Gminnego Osrodka Kultury w Gilowicach o akcji "Kartka dla seniora"
Bożonarodzeniowa iluminacja na Trakcie Królewskim 2020