Nowy spot żywieckiej policji

i

Autor: KPP Żywiec

Nie pytaj dlaczego? Reaguj! To hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez wydział ruchu drogowego żywieckiej komendy Policji oraz Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz

2022-05-02 12:51

Najnowszy spot adresowany jest przede wszystkim do kierowców, ale też do innych osób, które są świadkami ich niewłaściwych zachowań. Zamiarem policjantów było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za życie i zdrowie innych użytkowników dróg

Jak pokazują policyjne statystyki, nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Dlatego żywieccy policjanci przy wsparciu Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz zrealizowali spot profilaktyczny „Nie pytaj dlaczego? Reaguj!” poruszający właśnie tę problematykę.

- Chodziło o to, by zwrócić uwagę kierujących samochodami na to, że wyjeżdżając na drogi, odpowiadają nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Spot ma również za zadanie skłonić do refleksji osoby będące świadkami niewłaściwych zachowań kierowców do tego, aby w porę zareagowali i nie dopuścili do popełnienia przez nich przestępstwa - wyjaśniają policjanci. W realizację spotu zaangażowali się uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu w osobach: Gabrieli Cender, Zuzanny Ćwikowskiej, Emilii Raczek, Natalii Rzeszotko,  Agnieszki Tomaszek, Michała Cendrzaka, Macieja Gawrona oraz Dawida Kurowskiego. Oprócz nich w spocie wystąpił Szczepan Pieronek, st.asp. Rafał Sternal oraz mł. asp. Jolanta Frydel. Spot powstał dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób. Wśród nich są: Sebastian Duchnowicz, Paweł Szczotka, Adam Bury oraz Mieczysław Burda.

Wystartowała majówka… Wielu z nas wyjeżdża odpocząć, dlatego obejrzyj spot i reaguj w porę, aby na pytanie „dlaczego” nie było za późno!

Nie pytaj dlaczego? Reaguj!