oszustwo na zagraniczną paczkę

i

Autor: FB

Nie daj się oszukać -ostrzega Skarbówka. Oszuści wymyślili nowy sposób wyłudzania pieniędzy, na zagraniczną paczkę

2021-03-31 13:57

Mieszkanka województwa śląskiego dostała informację, że czeka na nią paczka z zagranicy. Następne otrzymała kilka wiadomości, z których wynikało że przesyłka została zatrzymana do kontroli celnej. Osoba kontaktująca się z kobietą nakazała zapłatę kilku tysięcy złotych należności celno-podatkowych i ubezpieczenia. Powodem było zagrożenie bezpieczeństwa międzynarodowego. Wpłata pieniężna miała być gwarancją wydania przysyłki i odstąpienia od dalszej kontroli celnej.

 Pod presją licznych wiadomości, które rzekomo pochodziły od organów celno-podatkowych, kobieta dokonała płatności na kilkanaście tysięcy złotych, a miała wpłacić jeszcze kolejną dużą kwotę-wyjaśnia nadkom. Grażyna Kmiecik, ekspert Służby Celno-Skarbowej ,Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Katowicach  ( posłuchaj poniżej) 

Wyłudzenie pieniędzy jest przestępstwem, którego ofiarami padają często osoby starsze.Jak najwcześniej o takim zdarzeniu należy powiadomić Policję. Szybkie zgłoszenie oszustwa zwiększa szanse na zatrzymanie sprawcy oraz odzyskanie wyłudzonych pieniędzy.

Ważne!!! Organy celne przy odprawie celnej przesyłek w obrocie pocztowym, gdy są pobierane należności przywozowe związane z importem, zawsze wydają decyzję wymiarową w formie pisemnej. Nigdy nie jest to informacja telefoniczna lub e-mailowa.

Bądź ostrożny! Każda przesyłka pocztowa ma indywidualny numer, który pozwala sprawdzić co się dzieje z paczką. Jeśli paczka jest zatrzymana do kontroli celnej wyświetla się stosowny komunikat.Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znasz.Wszelkie telefoniczne wezwania z nakazem zapłaty za paczkę zagraniczną grożą utratą pieniędzy.Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr tel. 997 lub112).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

posłuchaj: nadkom. Kmiecik Grażyna ekspert Służby Celno-Skarbowej Izba Administracji Skarbowej w Katowicach o oszustwach na paczkę
Ukradli alkohol. Rozprawiły się z nimi sprzedawczynie