Pączki warte ponad pół miliona

i

Autor: FB Regionalny Zespoł Magurzanie

Najpierw niebanalny pomysł, potem kilka tygodni wytężonej pracy - to przepis na mnóstwo radości ze wspólnego pomagania. Bliżej zdrowia o... pół miliona …

2022-03-14 18:34

Podsumowano właśnie doskonale rozpoznawalną na Żywiecczyźnie akcję charytatywną - Cała Polska Smaży pączki - ponad pół miliona złotych trafiło na rzecz czteroletniego Wiktorka Szczechowiaka

- Udało się nazbierać aż  527 871, 88 złotych - mówi Anna Czupryn z Zespołu Regionalnego Magurzanie, w którym narodził się pomysł całej akcji. - Ludzie są po prostu dobrzy, mają otwarte serca, tylko czasem trzeba ich zapalić do działania. Pączek „chwycił” za serca, przecież to taki nasz słodki deserek. Pomysł się spodobał i… poszło - śmieje się nasza rozmówczyni. Dzięki temu, że byliśmy razem - mamy taki piękny wynik.

Jak przyznają pomysłodawczynie, akcja pozwoliła nie tylko realnie wesprzeć małego wojownika, ale i dała szansę na ponowne zintegrowanie się małych, lokalnych społeczności - mówi Agata Jakóbiec.

- Trzeba przyznać, że po tych dwóch latach z pandemią, ograniczeniami, kwarantanną byliśmy wszyscy niezmiernie spragnieni siebie wzajemnie, wspólnego działania. Mimo, że byliśmy porozrzucani po całej Żywiecczyźnie mieliśmy tę świadomość, że w jednym czasie działamy wspólnie - dodaje.

Do akcji najpierw zaproszone zostały właśnie zespoły folklorystyczne, ale z każdym dniem przyłączały się kolejne instytucje i organizacje.

- Pomysłodawczynie dobroczynnej akcji już myślą o kolejnych wyzwaniach. - Możemy już zdradzić, że przed świętami odbędzie się kolejna zbiórka charytatywna dla kolejnej osoby, którą również chcemy wesprzeć w jej zmaganiach - przyznaje Elżbieta Konior - kierowniczka Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic. - Tym razem będą słodkie… babki - dodaje z uśmiechem. Będziemy więc piec i rozprowadzać wielkanocne słodkości - podsumowuje.

W sumie pączkowa akcja na rzecz Wiktorka walczącego z SMA - odbyła się w aż 58 różnych lokalizacjach na Żywiecczyźnie i poza nią.

Posłuchajcie, co o akcji mówią jej inicjatorki:

Pączki warte pół miliona... o wyjątkowej akcji - jej inicjatorki z Regionalnego Zespołu Magurzanie
Charytatywny maraton Zumby dla Ukrainy