Pączki warte ponad pół miliona

i

Autor: FB Regionalny Zespoł Magurzanie

Najpierw niebanalny pomysł, potem kilka tygodni wytężonej pracy - to przepis na mnóstwo radości ze wspólnego pomagania. Bliżej zdrowia o... pół miliona …

2022-03-14 18:34

Podsumowano właśnie doskonale rozpoznawalną na Żywiecczyźnie akcję charytatywną - Cała Polska Smaży pączki - ponad pół miliona złotych trafiło na rzecz czteroletniego Wiktorka Szczechowiaka

- Udało się nazbierać aż  527 871, 88 złotych - mówi Anna Czupryn z Zespołu Regionalnego Magurzanie, w którym narodził się pomysł całej akcji. - Ludzie są po prostu dobrzy, mają otwarte serca, tylko czasem trzeba ich zapalić do działania. Pączek „chwycił” za serca, przecież to taki nasz słodki deserek. Pomysł się spodobał i… poszło - śmieje się nasza rozmówczyni. Dzięki temu, że byliśmy razem - mamy taki piękny wynik.

Jak przyznają pomysłodawczynie, akcja pozwoliła nie tylko realnie wesprzeć małego wojownika, ale i dała szansę na ponowne zintegrowanie się małych, lokalnych społeczności - mówi Agata Jakóbiec.

- Trzeba przyznać, że po tych dwóch latach z pandemią, ograniczeniami, kwarantanną byliśmy wszyscy niezmiernie spragnieni siebie wzajemnie, wspólnego działania. Mimo, że byliśmy porozrzucani po całej Żywiecczyźnie mieliśmy tę świadomość, że w jednym czasie działamy wspólnie - dodaje.

Do akcji najpierw zaproszone zostały właśnie zespoły folklorystyczne, ale z każdym dniem przyłączały się kolejne instytucje i organizacje.

- Pomysłodawczynie dobroczynnej akcji już myślą o kolejnych wyzwaniach. - Możemy już zdradzić, że przed świętami odbędzie się kolejna zbiórka charytatywna dla kolejnej osoby, którą również chcemy wesprzeć w jej zmaganiach - przyznaje Elżbieta Konior - kierowniczka Zespołu Regionalnego Magurzanie z Łodygowic. - Tym razem będą słodkie… babki - dodaje z uśmiechem. Będziemy więc piec i rozprowadzać wielkanocne słodkości - podsumowuje.

W sumie pączkowa akcja na rzecz Wiktorka walczącego z SMA - odbyła się w aż 58 różnych lokalizacjach na Żywiecczyźnie i poza nią.

Posłuchajcie, co o akcji mówią jej inicjatorki:

Pączki warte pół miliona... o wyjątkowej akcji - jej inicjatorki z Regionalnego Zespołu Magurzanie
Charytatywny maraton Zumby dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE