Najpierw zebrano deklaracje,  teraz rusza nabór wniosków

i

Autor: pixabay

Najpierw deklaracje - teraz wnioski. W Żywcu zbierają wnioski na węgiel

2022-11-08 23:24

Mieszkańcy Żywca już od dzisiaj 8 listopada, mogą składać wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego

- Wnioski będą podlegały weryfikacji - informuje burmistrz Żywca Antoni Szlagor. - Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia 2022 roku oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 roku.

Wniosek o zakup węgla złożyć można w następujący sposób:

– pisemnie w Wydziale Spraw Obywatelskich i Obronnych Urzędu Miejskiego w Żywcu Rynek 2 pok. Nr 11,– za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Uwaga!

Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców miasta „Deklaracji zapotrzebowania na węgiel dla mieszkańców Żywca w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych” miało charakter deklaratywny. Warunkiem koniecznym dokonania zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach jest złożenie nowego wniosku i przejście jego poprawnej weryfikacji.- wniosek o zakup węgla w preferencyjnej cenie do 2.000 zł za tonę do pobrania ze strony https://www.bip.zywiec.pl/item/7120- osoby, które nabyły węgiel po cenach preferencyjnych na sezon grzewczy 2022-2023 nie będą mogły złożyć wniosku o zakup węgla- płatność w kasie Urzędu lub przelewem na konto 31 1240 4142 1111 000 4826 6196 dopiero po poprawnej weryfikacji wniosku- wnioskować o przydział węgla po cenach preferencyjnych mogą mieszkańcy, którzy zostali wpisani do CEEB i uzyskali pozytywne rozpatrzenie wniosku o wypłatę dodatku węglowego.

Nadal nie ma konkretnego terminu, kiedy opał dotrze do Żywca. Wiadomo natomiast, że kwesta transportu węgla do domów, będzie spoczywać na mieszkańcach. Żywiecki Ekotrem prowadzi również rozmowy z przewoźnikami, którzy mogliby ewentualnie pomóc w dystrybucji węgla.

Gotowość do wspierania uchodźców systematycznie spada - Prof. Sadura. RAPORT WALCZAKA
M. WĄSIK: SPECJALNA APLIKACJA WSKAŻE NAJBLIŻSZY SCHRON