Naczepa z nieznaną substancją w powiecie cieszyńskim

i

Autor: Facebook/Grzegorz Sikorski - Wójt Gminy Hażlach

Wiadomości

Naczepa z nieznaną substancją w powiecie cieszyńskim. "Mam nadzieję, że sytuacja zostanie jak najszybciej rozwiązana"

Na stacji benzynowej w Kończycach Wielkich pozostawiono naczepę z beczkami, w których znajduje się nieznana substancja. W czwartek, 24 sierpnia, odbędą się badania, które mają na celu ustalenie ich zawartości.

Naczepa z nieznaną substancją w powiecie cieszyńskim

Na stacji benzynowej w Kończycach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim została pozbawiona naczepa, w której znajdują się beczki z nieznaną substancją. Poinformował o tym, w mediach społecznościowych, Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach. 

- Nie stwierdzono wycieków oraz substancji lotnych w powietrzu - napisał wójt. 

Rzecznik komendy powiatowej w Cieszynie podkom. Krzysztof Pawlik - w rozmowie z Polską Agencją Prasową - poinformował, że prowadzone były oględziny miejsca i beczek. - W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy próbki cieczy niewiadomego pochodzenia - wskazał. 

Policjant powiedział, że z wstępnych ustaleń wynika, iż na naczepie jest 14 palet, a na nich mauzery (w nich znajdują się natomiast beczki).

A jakie będą dalsze kroki? Rzecznik policji w Cieszynie przyznał w rozmowie z PAP, że decyzje podejmie prokuratura. - Będziemy wnioskowali o wszczęcie śledztwa z artykułu 183 Kodeksu Karnego, czyli niezgodnego z przepisami transportowania czy magazynowania odpadów - wyjaśnił.

Wójt Hażlacha zaapelował do mieszkańców "o zachowanie spokoju"

- Mam nadzieję, że sytuacja zostanie jak najszybciej rozwiązana, tj. sprawcy ustaleni i wszyscy wrócimy do normalności - napisał Grzegorz Sikorski na Facebooku. 

QUIZ Słowa po śląsku to językowe pułapki. Czy znasz znaczenie?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od śląskiej zołzy. Nie jest to polska złośliwa kobieta, tylko: