Remont Wikarówki w Lipowej

i

Autor: UG Lipowa

Na zewnątrz mróz, a w zabytku prace budowlane. Zobacz jak Wikarówka w Lipowej przechodzi wielką metamorfozę

2021-02-12 13:03

Mimo panujących mrozów i zimowej aury, jakiej dawno u nas nie było, trwa remont zabytkowej wikarówki w Lipowej. W ramach pozyskanych środków zewnętrznych poza budynkiem wikarówki blask odzyska również piękny ogród. Będzie on ogólnodostępny, a w jego centrum planowana jest klimatyczna fontanna.

 Póki, co, mimo niesprzyjających warunków wykonawca nie traci czasu i prace rewitalizacyjne trwają wewnątrz budynku (posłuchaj poniżej).

W tak zwanej "wikarówce" powstanie Centrum Usług Społecznych, w którym m.in. organizowane będą warsztaty, zajęcia i spotkania. Gminie udało się spełnić wszelkie formalne wymogi, oraz pozyskać środki zewnętrzne w kwocie ok. 2 mln 100 tys. zł na przebudowę, remont i adaptację budynku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu i zakupem niezbędnego wyposażenia. Projekt jest dofinansowany z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Zakończenie robót budowlanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest do dnia 30.06.2021 r.(galeria poniżej )

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Posłuchaj: o remoncie Wikarówki w Lipowej mówi Szymon Wróbel
Opole rośnie! Co się dzieje na najważniejszym placu budowy