Spotkanie muzyk w Korbielowie

i

Autor: FB Fundacja Braci Golec

Muzykanci z Żywiecczyzny spotkają się w Korbielowie

2021-10-13 17:27

W kawiarni społecznej Cafe Siena odbędzie się I Spotkanie Muzyk Żywieckich. Początek w najbliższy piątek o 19.00

Wydarzenie nie będzie miało charakteru konkursu, nie będziemy absolutnie nikogo oceniać, chcemy stworzyć przestrzeń do wzajemnego poznania i inspiracji - zaznacza Rafał Bałaś - jeden z organizatorów wydarzenia. - Obecnie mamy na Żywiecczyźnie sporo kapel, ale mało która rzeczywiście gra muzykę górali żywieckich. Chcemy pobudzić muzykantów, by przegrzebali archiwa i z nich po prostu korzystali, bo to niebywałe źródło wiedzy i inspiracji muzycznych - wyjaśnia.

- Nasze spotkanie składać się będzie z dwóch części – zaznacza. - W pierwszej - koncertowej części zaproszone kapele będą miały zagrać krótkie koncerty. Mają też zaaranżować dwa nowe utwory na podstawie dostępnych archiwów, szczególnie z „Pieśni ludowych Ziemi Żywieckiej Józefa Miksia.

Druga część spotkania to już posiady połączane z potańcówką przy tradycyjnej żywieckiej muzyce. - Dlatego właśnie takie wyjątkowe miejsce – w którym zapewne spędzicie z nami pięknie ten wieczór – podsumowuje nasz rozmówca.

Organizatorem tego niecodziennego spotkania jest Fundacja Braci Golec przy współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

I Spotkanie Muzyk Żywieckich
Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!