Chcą muzycznie przypomnieć błogosławionego i wspólnie zaśpiewać

i

Autor: UG Łękawica

Muzycznie przypomną błogosławionego z Łękawicy

2021-11-09 20:19

To będzie totalny mix gatunków muzycznych, ale tych muzyków łączyć będzie jedno – zamiłowanie do muzyki i chęć upamiętnienia postaci pierwszego błogosławionego z Żywiecczyzny – franciszkanina ojca Michała Tomaszka z Łękawicy

To będzie totalny mix gatunków muzycznych, ale tych muzyków łączyć będzie jedno – zamiłowanie do muzyki i chęć upamiętnienia postaci pierwszego błogosławionego z Żywiecczyzny – franciszkanina ojca Michała Tomaszka z Łękawicy – kogo usłyszymy podczas koncertu memoriałowego mówi Michał Czulak – założyciel chóru gospel w Łękawicy właśnie.

Zaprosiłem do tego projektu oczywiście Chór Gospel z Łękawicy, zaprezentuje się też Zespół Śpiewaczy „Conviva”, będzie też kapela góralska „Spod Czoha” oraz mała Kapela „Jaworki”, która zadebiutuje na scenie. Dodatkowo w koncercie zaśpiewa też Konrad Sadlik i Karolina Nowak. Do tego całego zestawu jeszcze Zespół Godstep's, a dodatkowo usłyszycie Orkiestrę „Beskid SoundProject” pod batutą Seabstiana Niemczyckiego - wylicza artystów nasz rozmówca.

Chcemy tu lokalnie przypominając ojca Michała robić to, co kiedyś on na misjach w Peru - dodaje pomysłodawca wyjątkowego koncertu – przyznaje muzyk.

- Pamiętam z opowieści, że ojciec Michał to była osoba która jednoczyła ludzi nie tylko swoim słowem i misją ale i śpiewem i radością. - dlatego jest dla nas tak bliski - wyjaśnia Michał Czulak. - Dlatego - wszyscy wspólnie chcemy zaśpiewać, znowu razem się spotkać i ucieszyć.

Przypominamy - Koncert memoriałowy już w najbliższa sobotę w kościele parafialnym w Łękawicy o 18.30.

Wstęp oczywiście wolny.

Wspólnym śpiewem przypomną męczennika
„Agonia”: Adam Strug tłumaczy, jak zatrzymać zanikanie tradycyjnej muzyki lokalnej