Mundurowi podsumowali rok

i

Autor: KPP w Żywcu

Mundurowi podsumowali rok

2021-01-14 11:33

- Mamy nieco dobrych wiadomości z Wydziału Ruchu Drogowego - przyznaje rzeczniczka żywieckiej policji - aspirant sztabowy Mirosława Piątek.

- Z roku na rok mamy mniej zdarzeń drogowych - jest zarówno mniej kolizji jak i wypadków - wyjaśnia. Jeździmy jednak dużo za szybko - zaznacza policjantka.

Od lipca, od kiedy drogówka używa nowego wideorejestratora - mundurowi odebrali aż 50 dokumentów prawa jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczoną prędkość o ponad 50 km/h.

- To niepokojący trend, który pokazuje, że niestety kierowcy coraz silniej naciskają na pedał gazu, a przecież wszyscy doskonale wiemy, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Dodatkowo, to właśnie prędkość powoduje, że skutki tych wypadków bywają tragiczne - komentuje rzeczniczka.

W przypadku pracy kryminalnych - daje się zaobserwować nieznaczny spadek wykrywalności przestępstw.

- Trzeba jednak zaznaczyć, że i tak pozostaje ona na bardzo wysokim poziomie 77,5 procenta. Dzięki pracy mundurowych udało się zabezpieczyć ponad cztery kilogramy środków odurzających, które nie trafiły na nielegalny rynek. Wrażenie robi też kwota zabezpieczonego mienia - to blisko 9 milionów złotych. Dodatkowo udało się zatrzymać aż 29 osób poszukiwanych listem gończym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Żywieccy mundurowi podsumowali miniony rok
Pociąg wyhamował w ostatniej chwili. To cud, że nikt nie zginął