Trwa zbiórka na leczenie małego Oliwiera

i

Autor: Siepomaga.pl

Morsowanie w słusznej sprawie w Porąbce. Trwa walka o życie małego Oliwiera

2022-11-24 15:08

W niedzielę 27 listopada w Porąbce odbędzie się charytatywne wydarzenie "Morsowe Andrzejki dla Oliwiera". Jego celem jest wsparcie zbiórki cierpiącego na SMA typu 1 Oliwiera z Wadowic. Organizatorzy przygotowali szereg aktywności, nie tylko dla miłośników zimowych kąpieli na świeżym powietrzu.

Morsy z Beskidów ruszają na pomoc choremu Oliwierowi

Organizowane przez Klub Morsa Beskidu Małego i władze gminy Porąbka wydarzenie rozpocznie się w niedziele 27 listopada o godzinie 14:00. Miejscem zbiórki będą popularne kaskady zlokalizowane w pobliżu ulicy Stadionowej. Wejście do zimnej wody poprzedzi specjalistyczna rozgrzewka przeprowadzona przez pracowników klubu fitness. Po jej zakończeniu rozpocznie się kulminacyjna część całego eventu. Organizatorzy dołożyli starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim morsującym, dlatego nadzór nad wydarzeniem obejmą Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i OSP Porąbka.

Wyjście z wody nie będzie oznaczało końca spotkania. Na wszystkich morsujących będą czekać gorące napoje. Nie zabraknie też poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z sauny. Organizatorzy zapewnili też wiele atrakcji dla dzieci: w okolicy kaskady zostaną postawione dmuchańce, powstaną też stoiska z watą cukrową, a o rozrywkę najmłodszych zadbają animatorzy. Całe wydarzenie zakończy dyskoteka andrzejkowa z DJ-em.

Na drogie leczenie potrzeba ponad 8 milionów

Wszystkie środki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na leczenie 10-miesięcznego Oliwiera z Wadowic. Chłopczyk cierpi na SMA typu 1. Co prawda, od 2 września w Polsce jest refundowane darmowe leczenie tej choroby, jednak mogą z niego skorzystać wyłącznie dzieci do 6 miesiąca życia. W chwili startu programu, Oliwier miał już 8 miesięcy, dlatego jego jedyną nadzieją jest zastosowanie najdroższego leku świata - Zolgensma. Rozpoczęcie terapii wiąże się jednak z wielkimi kosztami.

Aby móc zacząć leczenie, rodzina chłopca musi uzbierać ponad 8 milionów złotych. Na portalu Siepomaga.pl działa zbiórka, w której na ten moment (24 listopada 2022) wpłacono już 4,3 miliona złotych. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć terapię chłopca mogą wziąć udział w zbiórce dostępnej  tutaj.