Nowy pomysł strażaków z Łodygowic

i

Autor: FB OSP Łodygowice

Mobilny punkt pomocy i integracji społecznej - to pomysł druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodygowicach

2022-08-16 18:20

Pomysł przelali na papier i tak powstał projekt, który strażacy z Łodygowic złożyli w tegorocznej edycji Działaj lokalnie na Żywiecczyźnie

- Nasz wniosek został przyjęty i dzięki temu otrzymaliśmy 5300zł dotacji, w ramach której doposażymy naszą przyczepkę z namiotem pneumatycznym w niezbędne elementy takie jak: oświetlenie, łóżka z materacami i śpiworami, stoły, krzesła, a także warnik i czajnik do przygotowywania ciepłych napojów - wyliczają na swoim profilu druhowie.

Celem ich projektu jest stworzenie mobilnego, ogrzewanego namiotu z dostępem do energii elektrycznej, wyposażonego w niezbędny sprzęt, co umożliwi jego wielofunkcyjne wykorzystanie zarówno jako przestrzeń do integracji społecznej, miejsce na tworzenie i rozwój wydarzeń kulturalnych, punkt pomocy medycznej jak i szeroko rozumianej pomocy w chwilach zagrożenia społeczności lokalnej bez względu na porę roku, miejsce jak i warunki atmosferyczne.

- Po małych opóźnieniach powyższy sprzęt jest już w drodze do nas i za niedługo będziemy mogli z niego korzystać - zapowiadają strażacy z OSP Łodygowice.

SZOK! Polki zgarnęły wszystkie medale we wspinaczce sportowej podczas ME w Monachium!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE