Milówka, gminą z sercem … i to dosłownie

i

Autor: Katarzyna Graboń

Milówka, gminą z sercem … i to dosłownie

2021-01-22 22:08

Metalowe czerwone serce stanęło niedawno na rynku w centrum miejscowości. W ciągu kilku dni niemal zapełniło się plastikowymi nakrętkami

- Serce to prosty sposób na pomaganie - wyjaśnia wójt Milówki - Robert Piętka, który nie miał wątpliwości, czy zakupić metalowy kosz na nakrętki.

- Grzechem byłoby nie dołączyć do tych gmin, które promują to dzieło wspólnego pomagania potrzebującym. Już widzimy, że odzew jest bardzo pozytywny i będziemy ten pomysł rozwijać - tłumaczył w rozmowie z Radiem Eska wójt Piętka.

Wiadomo już, na rzecz kogo przekazane zostaną nazbierane nakrętki. - W pierwszej kolejności postanowiliśmy wesprzeć akcję naszego zespołu regionalnego Hulajniki, który już zbiera nakrętki dla małej Leny Cholewy, by pomóc jej w rehabilitacji - zaznacza nasz rozmówca. Kolejna partia plastikowych nakrętek wspomoże powrót do zdrowia strażaka ochotnika z sąsiedniej wsi - Wojciecha Puto, który uległ wypadkowi.

- Jak przyznaje wójt - od lat nakrętki były zbierane w gminie - choćby poprzez szkoły. Teraz jednak można zrobić to bardziej „widowiskowo”, bo serce zainstalowano w samym centrum miejscowości.

-Widzimy, że ludzie chcą pomagać, dlatego jeśli tylko będzie odzew mieszkańców - będziemy chcieli zakupić kolejne serce i dalej wspólnie pomagać - dodaje wójt.

Milówka - gmina z sercem...
Lublin: Maszyna zamieniająca drobniaki na grube