Wystartował konkurs Mieszkam w Beskidach

i

Autor: FB Gok Świnna

Mieszkam w Beskidach... Konkurs ma już 30 lat!

2022-10-13 13:56

Wystartowała jubileuszowa edycja najpopularniejszego konkursu na Żywiecczyźnie. Mieszkam w Beskidach to konkurs plastyczny tylko z nazwy - to wspólna zabawa kilku tysięcy twórców

Kiedyś międzyszkolny - dziś międzynarodowy

Z międzyszkolnego konkursu plastycznego - przez dekady rozwinął się w interdyscyplinarny, międzynarodowy konkurs - plastyczny tylko z nazwy - mowa o doskonale znanym nie tylko na Żywiecczyźnie konkursie - Mieszkam w Beskidach. Oficjalnie wystartowała jego jubileuszowa 30-ta edycja. Trwa przyjmowanie prac. - W zasadzie - pamiętam każdą z edycji, ale chyba najbardziej zapadł w pamięć pierwszy konkurs - mówi Mieczysław Krzak - pomysłodawca przedsięwzięcia.

- Rzeczywiście doskonale to pamiętam, wpłynęło wtedy do nas aż 657 prac, teraz… jest dziesięć razy tyle - śmieje się dyrektor GOK-u w Świnnej. - Na tamte czasy to był ogromny sukces i zaskoczenie. Co roku konkurs dający możliwość sprawdzenia się, pokazania własnej twórczości… to coś na kształt przeglądu twórczości artystycznej - dodaje nasz rozmówca.

Od kilku lat konkurs jest międzynarodowy, a prace spływają nie tylko od naszych najbliższych sąsiadów.

By wziąć udział w konkursie wcale nie trzeba tu, w Beskidach mieszkać. Wystarczy choć raz tu być i doświadczyć piękna, które nas otacza. - Konkurs to niezwykła zabawa, forma przeglądu twórczości, która trwa już od trzech dekad - przyznaje dyrektor GOK-u w Świnnej.

Nie ma ograniczeń wiekowych - techniki dowolne

- Zachęcam by bawić się razem z nami. Chcemy, aby ci, którzy kiedyś, przed laty bawili się z nami - wzięli udział także w tej jubileuszowej edycji. Pewnie mają już swoje dzieci, ba - może nawet wnuki - śmieje się nasz rozmówca. - Jeśli tylko macie okazję - stwórzcie coś razem z dzieciakami i zaznaczcie, że kolejny raz bawicie się z nami - apeluje Mieczysław Krzak.

Co roku w konkursie nagradzanych jest około 1000 prac, a drugie tyle - jest wyróżniane

Prace konkursowe XXX edycji Mieszkam w Beskidach możecie przysyłać na adres Gminnego Ośrodka kultury w Świnnej - ulica Wspólna 13, 34-331 tylko do końca roku. Szukajcie więc jesiennych inspiracji w Beskidach i… do pracy! Powodzenia!

Konkurs objęty jest honorowym patronatem śląskiego i małopolskiego kurator oświaty. Szczegóły znajdziecie na: www.mieszkamwbeskidach.pl

Posłuchaj, co o konkursie, po latach mówi jego pomysłodawca:

Mieszkam w Beskidach - bawimy się wspólnie od trzydziestu lat - mówi Mieczysław Krzak - pomysłodawca konkursu
Złota polska jesień z lotu ptaka