nocna akcja ratnkowa

i

Autor: GOPR Beskidy

Międzynarodowa akcja ratownicza w górach. Trzech turystów przez kilka godzin szukały polskie i słowackie służby ratunkowe

2020-10-12 18:58

Turyści stracili orientacje w terenie. Polscy i słowaccy ratownicy przez kilka godzin szukali ich w górach. Grupa turystów wybrała się na Babią Górę. Przy zejściu z Pilska urwał się kontakt z częścią grupy, Zgłoszenie o braku kontaktu z trzema turystami przyjęto w niedzielę po północy. Warunki w górach były fatalne: ciemno, zimno i do tego padał deszcz.

Turyści nie dotarli do schroniska, ich telefony nie odpowiadały. Z informacji przekazanych podczas zgłoszenia wynikało, że byli przygotowani na zmianę pogody.

Teren od Markowych Szczawin, przez Żywieckie Rozstaje, Przełęcz Jałowiecką, Mędralową do bazy namiotowej Głuchaczki, przez całą noc przeszukiwali ratownicy z SR Markowe Szczawiny. Wspomagali ich  ratownicy z sekcji Babia Góra, Żywiec oraz Horská záchranná služba. W gotowości czekała kolejna grupa ratowników aby zmienić działających w terenie.  Rano Goprowcy otrzymali informację, że turyści nawiązali kontakt z oczekującymi na Markowych Szczawinach znajomymi. Okazało sie, że w ulewnym deszczu zeszli z grani do lasu, tam stracili orientację w terenie i  finalnie zeszli  do Przyborowa. Polscy ratownicy  w mediach społecznościowych podziękowali  kolegom ze Słowacji za wspólną akację poszukiwawaczą.

Ratownicy Beskidzkiej grupy GOPR  ponownie zwracają  się z apelem o właściwe przygotowanie do górskich wycieczek.-Oprócz zabezpieczenia termicznego, powerbank oraz oświetlenie to podstawa wyposażenia każdego turysty-przypominają ratownicy. 

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE