Darmowe sadzonki na rynku

i

Autor: FB Antoni Szlagor

Miasto rozda 500 sadzonek drzew. Wszystko w ramach akcji „Więcej zieleni, więcej tlenu”

2021-04-16 17:24

Pierwsza akcja z cyklu „Więcej zieleni, więcej tlenu”, polegająca na rozdawaniu sadzonek drzew planowana jest na 22 kwietnia, kiedy przypada Dzień Ziemi

- Mamy świadomość, jak bardzo drzewa są potrzebne, choć wiadomo że nieraz zdarza się i tak, że i drzewa usunąć. Najważniejsze jednak, by wykonywać nowe nasadzenia. Dlatego nasza akcja przypadająca dokładnie w dzień ziemi – przekonuje burmistrz Żywca – Antoni Szlagor.

- Zasada jest bardzo prosta – wystarczy być z nami na żywieckim rynku, i odebrać sadzonkę. Do rozdania będą jawor, lipa i sadzonki drzew owocowych. Co więcej, nie oczekujemy w zamian nawet surowców wtórnych – dodaje.

Burmistrz zachęca także mieszkańców miasta, ale i firmy które chciałyby wesprzeć akcję i zasadzić u siebie drzewo - do wpłat na specjalne konto dedykowane wiosennej akcji. Numer zajdziecie na stronie internetowej miasta.

- Wpłacając pieniądze – nawet drobne kwoty na to konto, przyczynicie się państwo do poprawy srodowiska naturalnego w naszym mieście – przekonuje. Dodatkowo otrzymacie też imienny certyfikat potwierdzający udział w naszej akcji. Wszystkie pieniądze wpłacone zostaną przekazane bezpośrednio na zakup sadzonek, które już niebawem przekażemy mieszkańcom – zapewnia burmistrz Szlagor.

Sadzonki będą rozdawane na żywieckim rynku do wyczerpania zapasów. Akcja organizowana będzie wspólnie z nadleśnictwem Jeleśnia.

Będą rozdawać sadzonki
W tym roku majówka w Karkonoszach może wszystkich zaskoczyć. Zobaczcie, ile tam śniegu!