przeciw Covid 19

i

Autor: FB

Maski z filtrem, urządzenia do dezynfekcji karetek górskich, lampy wirusobójcze, termometry bezdodykowe. Beskidzka Grupa GOPR zakupiła dla ratowników górskich niezbędny sprzęt medyczny

2021-04-08 16:26

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zrobiła spore zakupy sprzętu medycznego i środków ochrony. To elementy niezbędnego wyposażenia grupy goprowców w trakcie akcji ratowniczych prowadzonych w czasie pandemii. Zakupy były możliwe dzięki wspólnemu udziałowi z Grupą Regionalną Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Województwem Małopolskim, a także innymi Partnerami w projekcie Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny II. Celem projektu jest wsparcie służb i jednostek działających na rzecz bezpieczeństwa i ratownictwa, w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

 Grupa Beskidzka w ramach tego  projektu zakupiła sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej dla ratowników o łącznej wartości 82 612,00 zł. Są to: zestawy ochrony osobistej, maski z filtrem N95, półmaski wielokrotnego użytku i filtry, gogle ochronne, rękawice nitrylowe, urządzenie do dezynfekcji karetek górskich i środek dezynfekcyjny do urządzenia, pojemniki na odpady skażone, płyny do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów, lampy wirusobójcze oraz termometry bezdotykowe.

Takie zakupy mają  zapewnić odpowiednią ilość środków ochronnych dla służb do prowadzenia działań związanych z pandemią wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2. Efektem  realizacji projektu  będzie zwiększenie skuteczności działania służb ratowniczych  w walce z koronawirusem, a także  poprawę  warunków ich pracy.

Wartość Projektu wynosi: 3 000 000,00 PLN i w całości finansowany jest ze środków unijnych.

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, typ projektu F. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych ukierunkowanych na walkę z epidemią COVID-19.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

COVID-19 - poród w czasie pandemii, prawa rodziców, kwarantanna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE