Mamy z Węgierskiej Górki nocami szyją kolorowe fartuszki by pomóc małemu Wiktorkowi. Zbiórka trwa!

2021-03-30 17:26

Panie z nieformalnej grupy "Pod Górkę" - chcą pomóc trzyletniemu Wiktorkowi. Chłopiec potrzebuje najdroższego na świecie leku

Od kilkunastu już dni w wielu domach na Żywiecczyźnie intensywnie pracują maszyny do szycia. Tym razem to nie akcja szycia maseczek, a … fartuszków.

Jeden, dwa, trzy… osiemset… Tak na Żywiecczyźnie mnoży się dobro. By pomóc małemu Wiktorowi z Węgierskiej Górki - kobiety szyją fartuszki kuchenne

Od kilkunastu już dni w wielu domach na Żywiecczyźnie intensywnie pracują maszyny do szycia. Tym razem to nie akcja szycia maseczek, a … fartuszków. Domowe krawcowe, w swoim wolnym czasie - chcą pomóc małemu mieszkańcowi Węgierskiej Górki - mówi Urszula Figura.

- Robimy to, by wesprzeć zbiórkę dla Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki. Trzyletni chłopczyk choruje na zanik mięśni. Żeby wyzdrowieć i normalnie żyć potrzebuje 9 milionów złotych, a to kolosalna kwota dla każdej rodziny… - przyznaje nasza rozmówczyni. - Kwota ogromna, ale dla nas wszystkich, działających razem - możliwa do zebrania, dlatego zachęcam, byście kupili nasze fartuszki lub wsparli zbiórkę na siępomaga.pl.

Do tej pory rozdane zostało blisko tysiąc małych kuchennych fartuszków, a organizatorzy charytatywnej akcji mają nadzieję, że powstanie ich przynajmniej kilka tysięcy.

A właściwie dlaczego fartuszki? - Tata Wiktora jest kucharzem, a poza tym - fartuszki szyje się dość łatwo więc każdy może się przyłączyć do akcji - wyjaśnia Urszula Figura, jedna z organizatorek akcji. Cały dochód ze sprzedaży fartuszków zostanie przekazany na ratowanie zdrowia i życia małego Wiktorka.

Organizatorzy zapraszają też do współpracy właścicieli i dyrektorów przedszkoli z Żywiecczyzny. Specjalistyczna terapia genowa musi być zastosowana zanim chłopiec osiągnie wagę 13,5 kilograma. Czasu jest coraz mniej.

Posłuchaj, co wieczorami robią mamy z Węgierskiej Górki!

Domowy kucharzu - kup fartuszek i pomóż ratować życie! W Wegierskiej Górce szyja takie na potęgę dla małego Wiktorka.
Foodsharing działa już w Tczewie