Wielkopostne Czuwanie z zespołem Magurzanie

i

Autor: FB ZR Magurzanie, fot. Dominik Imielski

Magurzanie zapraszają na wspólne czuwanie w sieci. Pandemia po raz kolejny uniemożliwiła wspólne spotkanie

2021-03-31 8:37

Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic już szósty raz organizuje Wielkopostne Czuwanie z Pieśnią. Niestety po raz kolejny pieśni zabrzmią w internecie

W ubiegłym roku - pandemia ich zaskoczyła i wielkopostny koncert w ostatniej chwili nagrali i wrzucili do sieci. W tym roku - po raz kolejny spotkają się na wspólnym czuwaniu w sieci. Regionalny Zespół Magurzanie zaprasza na „Czuwanie z pieśnią” - już w najbliższy czwartek - mówi Sabina Słowiak z zespołu.

- Nie chcemy, w tym trudnym czasie szczególnie, więc za wszelką cenę staramy się umożliwić im kontakt z nami. Właśnie teraz, w okresie Wielkiego Postu już od sześciu lat byliśmy razem i wspólnie ten czas przeżywaliśmy. Chcemy zamieścić w internecie cząstkę siebie i w taki sposób połączyć się z naszymi słuchaczami na modlitwie - wyjaśnia zastępczyni kierownika zespołu.

Dawne, rzewne pieśni - udało się zachować dzięki przeprowadzonym już kilka lat temu wywiadami z najstarszymi mieszkańcami łodygowickich sołectw - Biernej, Łodygowic i Zarzecza.

- Choć teksty i melodie należą do wciąż używanych w kościołach na Żywiecczyźnie, niecodzienne jest ich opracowanie - mówi Brygida Sordyl - kierowniczka muzyczna zespołu. - Cały repertuar przygotowaliśmy jako pieśni wielogłosowe, choć wielogłos rzadko był spotykany u nas na Żywiecczyźnie - tłumaczy. Dlatego podczas spotkania usłyszeć będzie można pieśni wykonywane na dwa, trzy a nawet i cztery głosy.

Szóste wielkopostne czuwanie z pieśnią zostanie opublikowane na kanale youtube - regionalnego zespołu Magurzanie - już w Wielki Czwartek o godzinie 19 tej. Po premierze koncert będzie dostępny w internecie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Magurzanie z Łodygowic i ich wielkopostne Czuwanie z Pieśnią
Finał akcji "Koszyczek dla seniora"