Konkurs dla pasjonatów

i

Autor: FB ZFR

Ludzie z pasją mają szansę na stypendium, by móc się rozwijać. Właśnie zakończył się nabór zgłoszeń do programu „Żywiec z pasją” - realizowanego przez Żywiecką Fundację Rozwoju

2021-02-11 17:41

W tym roku - dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców i osób, które włączyły się w internetową zbiórkę - fundacja może wesprzeć 10 osób

- Ten grant 10 tysięcy złotych, które udało się nam się zgromadzić od producentów z pasją, a także z 1% - będzie przeznaczone dla naszych przyszłych stypendystów i stypendystek. W tym roku nie mamy sztywnej kwoty, którą będziemy wpierać naszych podopiecznych, co pozwala nam wesprzeć więcej osób - wyjaśnia Anna Jafernik.

Ze zgłoszeń wynika, że pasjonaci chcą przeznaczyć stypendium głównie na konkretne warsztaty, dzięki którym mogą uzyskać cenne dla nich certyfikaty. Jedni chcą kupić konkretne pomoce dydaktyczne, inni wziąć udział w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje.

Konkurs to autorski pomysł fundacji, który integruje lokalną społeczność łącząc pasjonatów i lokalnych przedsiębiorców, którzy część dochodu ze sprzedaży konkretnego produktu przekazują na „stypendium z pasją”

- Wspierajmy naszych lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym czasie - apeluje nasza rozmówczyni. Szczególnie zapraszamy do tych, którzy nie tylko wciąż trwają na rynku, ale i wspierają akcje społeczne - ot choćby nasz konkurs… - dodaje.

W tym roku w projekt zaangażowało się sześciu lokalnych przedsiębiorców, a także osoby przekazujące swój 1% podatku. Dzięki nim - wyłonieni na spotkaniu z komisją oceniającą - otrzymają pół roczne wsparcie finansowe oraz merytoryczną pomoc specjalistów w rozwoju swojej pasji.

Stypendium z pasją - mówi Anna Jafernik
Jak uratować się z lodowej przerębli - pokazują szczecińscy policjanci i ratownicy WOPR