Lipowska śliwka Bronka wkracza do akcji

i

Autor: UG Lipowa

Lipowska Śliwka Bronka wkracza do akcji. Czy nowa "maskotka" Gminy Lipowa spodoba się mieszkańcom ?

2020-12-02 17:00

To nie bajka, ale kreskówkowa postać wkracza do Gminy Lipowa. „Lipowska Śliwka Bronka”, bo tak się nazywa zadomowi się na profilu facebookowym Gminy Lipowa, ale będzie ją można spotkać w innych miejscach. Atrakcyjna, jak sama gmina będzie ostrzegać, bawić i polecać.

Gmina Lipowa, do swojej komunikacji wprowadza rysunkową postać „Lipowskiej Śliwki Bronki”. „Bronisława” to staropolskie imię żeńskie, które w źródłach polskich poświadczone jest już od XIII wieku, ma ono oddawać twardy, góralski charakter postaci. Z drugiej strony Lipowska Śliwka Bronka, jest piękną i atrakcyjną postacią, nawiązującą do uroków Gminy Lipowa. Lipowska Śliwka, z natury żółta jak lokalna Lipowska „Śliwka żniwka”, ale zdenerwowana może nabrać fioletowych kolorów, lub zawstydzona od nadmiaru komplementów może się również lekko zaczerwienić. Czy nowa bohaterka Gminy Lipowa spodoba się mieszkańcom? 

-Mam nadzieję, że „Śliwka Bronka” z Lipowej zyska grono wiernych fanów i będzie świeci nie tylko odblaskiem, ale przykładem w wielu sytuacjach. Będzie również zaskakiwać i podkreślać walory naszej pięknej gminy.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Śliwka w komunikacji będzie pojawiać się w różnych sytuacjach i na różnych materiałach. W swojej pierwszej odsłonie od Lipowskiej Śliwki Bronki bije światło odblasku noszonego na ramieniu…

Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa o edukacyjno-informacyjnej akcji internetowej dla najmłodszych mieszkańców gminy z śliwką Bronką w roli głównej
Czaplinek: Zmieniają zaplecze amfiteatru w salę fitness