Ważne zajęcia dla najmłodszych

i

Autor: UG Lipowa

Lipowa zafundowała nietypowy, ale potrzebny prezent uczniom

2021-12-06 21:04

Uczniowie w gminie Lipowa, otrzymali nietypowy, ale niezwykle potrzebny w ostatnich latach, mikołajkowy prezent. Bezpłatne zajęcia z jednym z najlepszych w Polsce terapeutów zajmującym się uzależnieniem od gier komputerowych i zagrożeń w sieci

W Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Gminie Lipowa, przez 5 dni trwały, bezpłatne spotkania dotyczące zagrożeń i hejtu w sieci, oraz uzależnienia od gier komputerowych. Zajęcia prowadził Krzysztof Priersa. Jak sam o sobie mówi „Jako terapeuta ds. Uzależnień przemierza Polskę wzdłuż i wszerz rozmawiając i tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozgrywka. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i e-sportem, przedstawia wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami.”

Krzysztof jest autorem bestselerowej książki „Komputerowy ćpun”.

Książka odpowiada m.in. na pytania: W jaki sposób rozpoznawać uzależnienie i z nim walczyć? Konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem. Plusy i minusy korzystania z gier komputerowych. Największe zagrożenia w internecie. Wykład kierowany zarówno do nauczycieli i rodziców jak i młodzieży.

Choć gry komputerowe są w naszych domach od niemal trzydziestu lat, wiedza w ich temacie wydaje się być znikoma. Cienka granica pomiędzy pasją, a uzależnieniem zaciera się coraz bardziej. Jak rozpoznać uzależnienie od gier? Jak z nim walczyć? Krzysztof Piersa sam był uzależniony od gier komputerowych. Pokonał je jednak własnymi siłami, a swoją historię spisał ku przestrodze innych graczy. Pokazuje zarówno dobre jak i złe strony grania, a także konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem.

W trosce o bezpieczeństo młodych w sieci
W formie 24: czego nie jeść w nocy