Decyzja o likwidacji wieczorówek

i

Autor: Starostwo Powiatowe Żywiec

Likwidacja wieczorówek. Rada Powiatu zdecydowała jednogłośnie o likwidacji placówek

2021-05-26 16:01

Decyzja urzędników nie oznacza jednak, że nie będzie oferty kształcenia dla dorosłych

Rada Powiatu Żywieckiego na wniosek Zarządu na ostatniej zdalnej wciąż sesji podjęła uchwały w sprawie likwidacji szkół policealnych i szkół dla dorosłych w samym Żywcu, ale i w powiecie. - To projekt i wniosek zarządu, który porządkuje sieć szkół ponadpodstawowych, średnich ale przede wszystkim szkół dla dorosłych oraz szkól wieczorowych - tłumaczy wicestarosta żywiecki - Stanisław Kucharczyk.

- Oczywiście głównym powodem takich decyzji jest brak chętnych na tego rodzaju kształcenie - wyjaśnia starosta. - Powiat oferuje obecnie bardzo szeroką gamę kształcenia: kursy kwalifikacyjne w różnych zawodach oraz kierunkach kształcenia i dlatego w tego rodzaju szkołach dla dorosłych nie ma obecnie zainteresowania - tłumaczy.

W przypadku funkcjonowania tego rodzaju szkół przepisy narzucają powoływanie odrębnych struktur czy dyrektorów - uznaliśmy, że nie ma podstaw do utrzymywania tego typu placówek - dodaje nasz rozmówca.

Zmiany te nie likwidują jednak oferty kształcenia dla dorosłych w powiecie.

- W tym zakresie w kształceniu dla dorosłych i kształceni dla dorosłych została utrzymana szkoła w Milówce przy tamtejszym zespole szkół oraz w zespole szkół w Moszczanicy, więc oferta jest utrzymana w takim kształcie, by jeśli tylko pojawi się zainteresowanie -”z marszu” uruchomić tę ofertę i przyjąć chętnych - podsumowuje Stanisław Kucharczyk.

Urzędnicy w przypadku pozostałych szkół uznali, że nie ma sensu utrzymywać tego rodzaju placówek. Rada powiatu jednogłośnie poparła ten pomysł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Likwidacja "wieczorówek" na Żywiecczyźnie
Orkiestra przed Szpitalem Jurasza w Bydgoszczy. To prezent dla mam dzieci chorych onkologicznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE